Přírodní léčba Zdravé tipy

Přírodní řešení – léčba zánětu vedlejších nosních dutin za pět dní

Gripa1

Během zánětu vedlejších nosních dutin se objevují nepříjemné bolesti hlavy, které vás mnohdy zaženou do postele. Jak se proti těmto projevům bránit a zánět vyléčit? Postačí vám na to pět dní a tento přírodní lék!

V chladnějším počasí je větší šance, že se můžete nachladit a tím hrozí riziko, že se u vás projeví zánět dutin. Záněty vedlejších nosních dutin doprovázejí bolesti hlavy, napětí v horní části obličeje, nad obočím či v horní části nosu. A klasické léky proti bolesti vám v tomto případě nemusejí pomoci. Místo analgetik sáhněte po přírodním řešení, které bude možná účinnější.

zánětu

V boji proti zánětu je velmi dobrým pomocníkem křen. V první řadě je třeba křen nastrouhat. Dejte jej do uzavíratelné sklenice, zalijte octem a pečlivě zavřete. Směs je dobré udržovat po dobu deseti dnů při pokojové teplotě. Občas směs promíchejte.

Samotné užívání tohoto léku je jednoduché. Každý den otevřete tuto sklenici a hluboce vdechujte vůni křenu po dobu pěti minut. Každý den si také ze sklenice nalijte ocet s vyluhovaným křenem na gázu či tkaninu, dejte na čelo nebo na zadní část hlavy a nechejte působit. Léčba trvá po dobu pěti dní. Zbavíte se nepříjemné bolesti hlavy.

Jiným řešením může také být inhalace směsi, kterou si jednoduše připravíte doma.

Ingredience:

  • 1, 5 l vody
  • 50g křenu

Postup:

Dejte do hrnce křen s vodou a nechte vařit. Směs poté stáhněte ze sporáku a dejte na stůl. Mezitím si připravte ručník. Nad hrnec se směsí se nahněte, hlavu přikryjte ručníkem a inhalujte několik minut. Krásně vám to uvolní nosní dutiny a pomůže v léčbě.

Zdroj

Zanechte komentář

----- Homepage ----- Ostatni