Péče o tělo

Jak odstranit pihy přírodní cestou

Příliš mnoho pih nebo-li hyperpigmentace je běžný a většinou neškodný jev. Způsobuje, že je určitá část pokožky tmavší, než zbytek. Ve většině případů je to dáno přebytkem pigmentu zvaného melanin – ten má vliv na barvu kůže a usazeniny na kůži.

U koho se může projevit hyperpigmentace

Hyperpigmentace může postihnout kohokoliv. Ve většině případů k tomu dochází z příliš častého vystavování se sluníčku, nerovnováhou hormonů při užívání antikoncepce, po kousnutí či traumatu kůže.

Přírodní léčba hyperpigmentace

Existuje několik možností, jak řešit hyperpigmentaci – krémy, laserové ošetření nebo chemické peelingy. V případě, že je situace příliš vážná, je lepší obrátit se na svého dermatologa.

Léčba přebytku pih a tmavých kožních skvrn vás může vyjít na pěkné peníze. To je důvod, proč je ideální přírodní řešení, které skutečně funguje a navíc nestojí příliš mnoho peněz. Všechny důležité suroviny pro výrobu léků se totiž nachází u vás doma.

Složení:pihy

  • 1 lžíce kurkumy v prášku
  • 1 lžíce citrónové šťávy

Příprava

Smíchejte kurkumu a citrónovou šťávu. Aplikujte na postiženou oblast kůže. Nechte působit zhruba 15 minut a poté si kůži opláchněte studenou vodou.

Po ošetření se vyhýbejte přímému slunečnímu světlu. Směs aplikujte jednou nebo dvakrát denně a uvidíte, že tmavé skvrny začnou mizet.

Pro osoby, které mají vysoce citlivou pleť je vhodné směs zředit vodou nebo citrónovou šťávu nahradit mlékem.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Podobné články

Back to top button