Péče o těloPřírodní léčba

Streptokoková infekce: 10 přírodních prostředků, jak se jí zbavit

Streptokoková infekce je velmi nepříjemné onemocnění, které může potrápit kohokoliv z nás. Jejím hlavním příznakem je bolest a podráždění krku a to obzvlášť ve chvíli, kdy polykáte. Tato infekce se může objevovat jako odpověď vašeho těla na virové a bakteriální infekce, které se v něm mohou objevovat. Jak se streptokokové infekce rychle zbavit?

Nakažlivý streptokok

Imunita vašeho těla může být narušená a objeví se streptokokové onemocnění. To vede k zánětu a otokům sliznic v krku. Streptokoková infekce je výsledkem bakterií Streptococcus pyogenes nebo Streptococcus skupiny A. Ty jsou extrémně nakažlivé. V případě, že se u vás toto onemocnění objeví, jdete ihned k lékaři.

Ten vás prohlédne, udělá testy. Potvrdí-li se toto onemocnění, pak se běžně léčí s pomocí antibiotik. Existují však přírodní léčiva, která mohou zmírnit příznaky a zvýšit imunitu vašeho těla. Nepodceňujte sílu přírody a přírodních léků. Přinášíme deset přírodních léků, které mohou při tomto problému pomoci.

Bylinné čaje

Bylinné čaje jsou skvělým prostředkem pro zklidnění krku, který bojuje proti streptokokovi. Můžete s jeho pomocí zmírnit bolest při léčbě zánětu. Vyzkoušet můžete heřmánkový čaj, který je nabitý antioxidanty, které mohou mít vliv na snížení bolesti, kongescí, otoků a zarudnutí. Pampeliškový čaj je skvělým domácím prostředkem, který pomůže uklidnit hrdlo. Léčí infekce a zároveň posiluje imunitní systém.

Vitamín D

Studie ukázaly, že vitamín D hraje důležitou roli při posilování imunitního systému. Podle nedávné studie, která byla zveřejněná v International Journal of Infections Diseases ukazuje, že existuje souvislost mezi nedostatkem vitamínu D a opakování respiračních stavů, které jsou způsobeny bakteriemi streptokokové skupiny A. Denní dávka vitamínu D může pomoci zabránit krvácení do krku a následně jej vyléčit.

Citronový olej

Citronový olej je silný antibakteriální přípravek, který pomáhá detoxikovat tělo a také snižovat růst bakteriálních kmenů, které jsou odolné vůči antibiotikům. Přidejte několik kapek tohoto oleje do sklenice vody a vypijte. Uvolníte tak streptokokovou infekci.

Jablečný ocet

Je vynikajícím řešením pro streptokokovou infekci. Má antibakteriální a další léčebné vlastnosti, které pomáhají zbavovat se bakterií a tím posilovat imunitní systém v boji proti infekcím. Kombinujte 2 – 3 čajové lžičky organického jablečného octa v jednom šálku teplé vody. S pomocí tohoto roztoku kloktejte několikrát denně a to dva až tři dny.

Olej z máty peprné

Mátový olej je skvělý esenciální olej, který pomáhá proti bolesti v krku. Napomáhá ve snižování otoku v krku, proto se také často využívá k léčbě respiračních infekcí. Olej z máty peprné obsahuje mentol, který má ochlazující a uklidňující účinek na lidské tělo. Přidejte několik kapek do sklenice vody a vypijte. Také můžete přidat několik kapek na hrudník nebo hrdlo.

Černý bez

Má antibakteriální a antivirové účinky, které se mohou projevit jako velmi užitečné v boji proti streptokokové infekci. Můžete si z něj připravit například čaj, užívat je ve formě kapslí nebo v práškové podobě. Dokonce je možno pořídit černý bez v tekuté formě. Máte-li streptokokovou infekci, vyzkoušejte černý bez, je velmi účinný.

Surový med

Denní dávka surového medu zvyšuje hladinu antioxidantů, které podporují zdraví v lidském těle. To pomáhá posílit také imunitní systém. Surový med je jeden z několika domácích léků, které pomáhají zklidnit a zmírnit streptokokovou infekci.

Himálajská sůl

Má silné antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti. Pomáhá alkalizovat ústní dutinu a vytvářet tak prostředí, které není vhodné pro bakterie. S pomocí himálajské soli a vody kloktejte, což pomůže léčit otoky.

Převalování oleje

Výzkum ukazuje, že převalování oleje má sílu snižovat přítomnost streptokokových bakterií, které se mohou objevovat v ústech. Vyzkoušejte tuto metodu k udržení zdraví ústní dutiny. Chcete-li použít tuto metodu, stačí vzít 1 až 2 čajové lžičky kokosového oleje, vložit do úst a převalovat v ústech minimálně deset minut. Poté olej vyplivněte, ústa pořádně vypláchněte a vyčistěte zuby.

Koloidní stříbro

Je silným lékem, má antibiotické vlastnosti a navíc nejsou známy žádné vedlejší účinky. Lze z něj vytvořit efektivní kloktadlo, které pomáhá zabíjet bakterie v krku. Mělo by se však využívat jen příležitostně, k podpoře imunitního systému, ne každý den.

Tyto bezpečné a přírodní prostředky pro streptokokovou infekci vám mohou pomoci rychleji se zotavit a zabránit tak dalším infekcím. Pomáhají v těle podporovat vrozenou schopnost samoléčení. Navíc také pomáhá udržet rezistenci na nesčetné množství bakterií, kterým je lidské tělo každý den vystavováno.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Podobné články

Back to top button