Jídlo a stravování Péče o tělo Přírodní léčba

Vyprázdněte tlusté střevo od toxických látek pomocí této čisticí metody

spoon-1112987_960_720

Čištění tlustého střeva je známé už od starověkého Řecka. Tyto metody čištění se hodně chválily zejména díky výhodám, které poskytují. V USA se metody čištění tlustého střeva dokonce i propagovaly, a to v letech 1920 a poté znovu 1930. Podnět k propagaci činila teorie autointoxikace.

Díky nestravitelnému masu a jiným potravinám se v těle hromadí jedy, toxiny a sliz. Toxiny v těle mohou vést k únavě, bolestem hlavy, nízké hladině energie a k nárůstu tělesné hmotnosti.

střevo

Čištění na bázi ovoce a zeleniny

Rozhodnete-li se pro metodu čištění na bázi ovoce a zeleniny je velmi důležité vybírat vlákninu, vitamíny a živiny (pomáhají tělu zbavovat se toxinů). Zde je příklad pro očistu tlustého střeva. Doporučuje se začít s jablky, ty jsou bohaté na rozpustnou vlákninu. Ta přidává na objemu a mírní zácpu.

Lněné semínko

Další složka, která umí skvěle pročistit tlusté střevo je lněné semínko. Obsahuje velké množství vlákniny, což zpomaluje vyprazdňování žaludku a zvyšuje absorpční proces živin ve střevech. Snižuje riziko rakoviny tlustého střeva a navíc dodává žaludku pocit sytosti. Součástí receptu níže jsou lněná semínka. Mají pro tělo dvojí význam. Chrání srdce a podílí se na zabránění kardiovaskulárních chorob. Lněná semínka jsou také bohatá na zdravé omega-3 mastné kyseliny, které jsou pro tělo prospěšné.

Zázrak jménem chia

Chia semínka mají velké množství vlákniny – ta přispívá ke zdravému zažívacímu traktu. Disponují živinami a vitamíny. Díky nim se cítíte plnější a zároveň se podílí na snižování hmotnosti. Chia semínka jsou bohatá na omega-3 mastné kyseliny. Ty udržují zdravé a silné srdce.

Jablečný čistič tlustého střeva

Ingredience:

  • 1 čajová lžička medu
  • 1 lžíce chia semínek
  • 1 lžíce lněných semínek (jsou snadněji stravitelné)
  • 1 jablko
  • 1 šálek vody

Příprava:

Začněte tím, že smícháte všechny složky do jedné jediné směsi, kromě chia semínek. Vzniklou směs nalijte do sklenice. Přidejte chia semínka a míchejte dál, dokud se nedostanou všude nenabobtnají. To bude asi tak po pěti minutách. Nyní si můžete užívat tento chutný nápoj. Je vhodný pro vaše tlusté střevo.

Tip:

Konzumace potravin bohatých na vlákninu, jako třeba jablka, musí splňovat i pitný režim. Pijte velké množství vody. Tímto způsobem zajistíte tělu dostatek hydratace a nebudete trpět zácpou. Tento tip vám pomůže udržet zdraví a funkčnost celého těla.

Zdroj

Zanechte komentář

----- Homepage ----- Ostatni