Péče o tělo

Test se lžící trvá pouhých 60 sekund: Zkontrolujte stav vašich vnitřních orgánů

Tento test vás může upozornit na zdraví nebo naopak nemoc některé z orgánových soustav. Jednoduchý test se lžící pomůže zkontrolovat stav vnitřních orgánů. Potřebujete k němu jen lžíci, igelitový sáček a světlo. Chcete vědět, že je vše v pořádku? Revize dýchacího ústrojí, střev, metabolismu, ledvin i zubů je v případné diagnostice lékaře o určení dalšího postupu velmi užitečnou pomůckou.

Stačí jen lehce seškrábnout povrch jazyku v zadní části krku – laicky řečeno dostat z úst a povleklého jazyku trochu „špíny“. Lžíci s odběrem umístěte do plastového sáčku. Položte jí po dobu jedné minuty pod intenzivní světlo ze žárovky. Je to z toho důvodu, že světlo ze žárovky napomáhá růstu bakterií. Čím silnější je žárovka, tím viditelnější výsledky vám to přinese.

Odečet výsledků:

testPokud jste zdravý jedinec, vaše lžíce bude čistá. Když má však lžíce a její stěr podivnou barvu nebo dokonce podezřelý zápach, něco je v nepořádku. Může to být známkou časných problémů s dýchacím ústrojím, věstit onemocnění jater, ledvin či střev. Pokud se vám test se lžící v něčem nezdá a nejste si jistí, konzultujte svého lékaře.

Ze lžíce totiž může být cítit ovocná vůně, která by mohla znamenat, že trpíte metabolickou poruchou či ketoacidózou způsobující cukrovku. Setkáte-li se s nepříjemným zápachem podobnému čpavku, pak vás možná zlobí ledviny.

Test rozpozná špatný dech

Je také velmi užitečnou pomůckou k odhalení zápachu z úst. Neměli byste hned začít panikařit, protože zápach z úst nemusí hned značit, že trpíte na některé onemocnění vnitřních orgánů, ale jsou to třeba zuby, dásně nebo mandle.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Podobné články

Back to top button