OstatníPéče o těloPřírodní léčba

Tento čaj pomáhá odstranit toxiny v lymfatických uzlinách, ve střevě a žlučníku

Celý den můžete zakončit detoxikačním čajem, který pomůže vypláchnout toxiny, posílit imunitní systém a zvýšit váš metabolismus. Pomůže přivést tělo do zásaditého stavu. Složky, které tento jednoduchý a skvělý čaj obsahuje, umí krásně spolupracovat a vy tak můžete těžit z léčebných výhod.

Léčebné výhody

Citron – pomáhá tělu v přirozené detoxikaci. Podporuje játra, ledviny, krevní oběh a umí posílit imunitní systém. I když má kyselou chuť, jde o jednu z nejvíc alkalických potravin, které pomáhají dostat lidské tělo do požadovaného alkalického stavu pH.

Kajenský pepř – obsahuje složku zvanou kapsaicin, který neutralizuje neuropeptid. Kajenský pepř umí zlepšit také cirkulaci, díky které se dostávají živiny do tkáně. Toxiny a škodlivé látky se tak z těla dostávají ven.

Skořice – snižuje hladinu glukózy a fruktózy v krvi, což zpomaluje vývoj tukové jaterní nemoci.

Zázvor – je skvělý přírodní protizánětlivý prostředek. Je silné diaforetikum, což znamená, že může pomoci zvýšit pocení a detoxikovat tak tělo. V Německu vědci prokázali, že pot obsahuje přírodní antibiotikum zvané dermcidin. Ten pomáhá odvrátit bakteriální, plísňové, virové a mikrobiální infekce. Zázvor pomáhá posilovat náš imunitní systém.

Připravte jednoduše tento detoxikační čaj. Má opravdu skvělé účinky, které si zamilují všichni. Jak si tento jednoduchý čaj připravit?

Ingredience:

  • 1 ¾ šálků vody
  • 1 kus zázvoru, oloupaný a nakrájený na tenké plátky
  • 1 čajová lžička kurkumy
  • 1/3 čajové lžičky skořice
  • ½ čajové lžičky kajenského pepře
  • 1 lžíce surového organického medu
  • Šťáva z ½ citronu (popřípadě 2 kapky citronového esenciálního oleje)

Postup:

Vezměte vodu a ohřejte jí. Nalijte do šálku, přidejte zázvor a nechejte louhovat několik minut. Následně přidejte šťávu z citronu, kajenský pepř, skořici a med. Vše pečlivě smíchejte. Pijte každý večer a to zhruba jednu hodinu před spaním nebo ihned ráno. Uvidíte, jak skvělé zdravotní účinky tento recept má.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Podobné články

Back to top button