OstatníPéče o těloPřírodní léčba

Umyjte si obličej směsí kokosového oleje a jedlé sody a toto se stane s vaší pletí

Zdravá a zářící pleť závisí do jisté míry také na mytí obličeje. To je nutno dělat pravidelně, dvakrát denně, ráno a večer, před spaním. Rovněž velmi záleží na tom, čím si obličej umýváte. Na trhu existuje mnoho čisticí prostředku na pleť. Ty však obsahují chemikálie, které mohou pokožku dráždit a způsobují tak víc škody, než užitku. To je důvod, proč je důležité přečíst si, co vše daný produkt obsahuje.

Mnoho chemikálií

Různé přípravky na trhu možná účinné jsou, nicméně v nich najdete mnoho chemikálií, které v dlouhodobém horizontu mohou pokožce škodit. Zaměřte se raději na přírodu, ta má totiž hodně, co nabídnout. Zejména, pokud jde o pokožku a obličej obecně. Méně je někdy více a to platí i zde, u tohoto báječného receptu. Skládá se ze dvou ingrediencí. Jakmile jej jednou vyzkoušíte, už nikdy nebudete chtít kupovat drahé přípravky. Budete věrni tomuto přírodnímu léku. Tyto složky jsou běžně k dostání, máte je i vy doma.

Ingredience:

  • Jedlá soda
  • Za studena lisovaný, organický kokosový olej

Postup:

Chcete-li co nejvíce získat, pak je nutno si určit, jaký je typ vaší pleti. Pro citlivou pleť použijte kokosový olej a jedlou sodu v poměru 2:1. Chcete-li vytvořit peeling pro obličej, vezměte poměr 1:1.

Tyto ingredience stačí smíchat dohromady a aplikovat na pokožku, suchou nebo mokrou. Jako masku jí nechejte působit po dobu několika minut. Následně masku z pokožky odstraňte a to pomocí teplé vody a jemných krouživých pohybů. Takto postupujte třikrát týdně a sledujte, jak se vaše pleť rozjasní. Bude krásně měkoučká, zářící a nebude na ní žádný pupínek. Vrásky se stanou mnohem jemnější a nebudete muset utrácet peníze za drahé produkty.

Jedlá soda

Kromě toho, že se jedlá soda používá pro pečení, jde také o hluboce čisticí prostředek. Jde o alternativu k tvrdším čisticím prostředkům pro domácnost. Skvěle pomáhá v bělení zubů. V neposlední řadě vyrovnává hladinu pH pokožky čímž se zabrání vypuknutí akné.

Kokosový olej

Kokosový olej má bohaté antimikrobiální, hydratační a léčivé vlastnosti. Ty pomáhají zklidňovat, vyživovat i ty nejproblematičtější typy pleti. Skvěle kokosový olej doplní jedlá soda. Smíchají-li se tyto dvě ingredience dohromady, pak vzniká skvělý přípravek pro pokožku. Kokosový olej snižuje tvrdost jedné sody. Pro pleť je ideální a léčivý jakýkoliv druh kokosového oleje. Nejvíc prospěšný je však za studena lisovaný organický olej.

Níže přiložené video vám poskytne návod, jak na to!

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Podobné články

Back to top button