OstatníPéče o těloPřírodní léčba

Použijte tuto směs k léčbě krvácení z nosu, bolesti v krku a astma

Lidé mají již odnepaměti různé zdravotní problémy a obtíže. Mnohdy je léčíme s pomocí léků v podobě různých kapek, tabletek a podobně. Nicméně, je lepší sáhnout raději po přírodních metodách. Ty pomohou stejně a navíc nejsou zdraví škodlivé. Není se čemu divit, přírodní přísady pomáhají již tisíce let. Tyto ingredience jsou obyčejně velmi levné, dostupné a často je najdete také ve své kuchyni, včetně soli, citronu a pepře.

Sůl a citron

Sůl, citron a pepř se mohou zdát jako věci, díky kterým dochutíte salát či mnohá další jídla. Tyto tři složky však pracují samostatně a společně, jako léky. Sůl je skvělá při pohybu vody z tělních tkání, což může snížit jak zánět, tak i bolest, která se zánětem způsobuje. Citronová šťáva a kůra jsou také velkým přínosem, obsahují antioxidanty.

Pepř

Jedná-li se o pepř, tak v domácích a přírodních receptech se využívají dva druhy a to klasický černý pepř a kajenský pepř. Oba jsou bohaté na flavonoidy a antioxidanty, které jsou dobré pro lidský imunitní systém. Mohou pomoci také snížit bolest, zlepšit funkci trávicího systému, pomáhá zlepšit krevní oběh nebo rozložit hlen. Vědecké výzkumy ukazují, že sůl, citron a pepř společně mohou léčit řadu onemocnění. Jaké například?

Krvácení z nosu

Jde-li o nepříjemné krvácení z nosu, pak je to způsobeno několika problémy, například suchými sliznicemi. Pokud se objeví krvácení z nosu, pak zkuste zaklonit hlavu dozadu a vložte do nosu vatové tamponky, které budou namočené do citronové šťávy.

Bolest v krku

Bolest v krku může ztěžovat polykání. Abyste tomu zabránili, vyzkoušejte toto kloktadlo. Smíchejte jednu polévkovou lžíci soli, jednu polévkovou lžíci citronové šťávy a půl čajové lžičky černého pepře. To vše dejte do sklenice vody a kloktejte.

Astmatický záchvat

Potřebujete-li uvolnit zánětlivou sliznici během astmatického záchvatu, poté doporučujeme následující recept. Do hrnce s vařící vodou dejte dva hřebíčky, deset kuliček pepře a patnáct listů bazalky. Nechejte patnáct minut vařit. Následně nalijte do nádoby, přidejte dvě lžíce medu, zakryjte a nechte ochladit.

Úbytek hmotnosti

Mnoho lidí chce hubnout a to ideálně bez nějakého velkého snažení. Ne vždycky je to však možné. Můžete vyzkoušet tento recept, který vám pomůže urychlit metabolismus. Smíchejte ¼ lžičky mletého pepře, 2 lžíce citronové šťávy a 1 lžíci medu. To vše smíchejte v teplé vodě. Polyfenoly, které jsou přítomné v citronu, vám pomohou snížit hladinu cukru v krvi a zabránit tak ukládání tuku.

Pomůže od žlučových kamenů

Žlučové kameny se usazují v těle, tvoří se ve vašem žlučníku. Mohou být velmi bolestivé a zablokují trávicí systém. Takovéto obtíže se obvykle odstraňují pomocí chirurgického zákroku. Nicméně, někteří mohou najít pomoc a úlevu díky tomuto jednoduchému receptu, který může pomoci rozpustit žlučové kameny. Stačí využít tři díly olivového oleje a jeden díl citronu a černého pepře.

Nachlazení a chřipka

Kombinací těchto tří složek získáte velkou výhodu v boji proti bakteriím a virům. Tyto složky obsahují flavonoidy a antioxidanty. Citron obsahuje vitamín C, sůl spolu s černým pepřem pomáhá rozpustit část hlenu v krku. Tyto tři přísady mohou zmírnit příznaky nachlazení nebo chřipky. Dále mohou pomoci nevolnosti, zánětů dutiny, bolesti v krku a podobně.

Kožní vředy

Chcete-li podpořit své uzdravení sliznic v ústech, rozpusťte lžíci himálajské soli do šálku teplé vody a po každém jídle jí natřete okolo úst. To pomůže odstranit špatné bakterie a podporovat uzdravení.

Nevolnost

Potřebujete uklidnit svůj žaludek? Tak stačí použít citron spolu s černým pepřem. Smíchejte jednu lžíci čerstvé citronové šťávy spolu s jednou čajovou lžičkou černého pepře. Vše dejte do sklenice teplé vody a smíchejte. Pijte tento mix pomalu, díky čemuž můžete zastavit nevolnost. Skvěle může pomoci citronovo – zázvorový čaj s medem, pomůže skvěle zmírnit rozrušený žaludek.

Bolesti zubů

Sůl pomáhá odčerpat tekutinu z otoků dásní a pepř zase naopak poskytne určitou úlevu od bolesti. Jde tedy o velký přínos ve chvíli, kdy vás bolí zuby. Trocha nastrouhané citronové kůry může pomoci k posílení dásní. Díky vitamínu C posiluje imunitu a pomáhá tělu bojovat proti infekcím. Abyste se vyhnuli bolesti zubů, dvakrát denně použijte tento recept. Vyhněte se například také sladkým jídlům, cukrovinkám nebo kyselým jídlům.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Podobné články

Back to top button