Přírodní léčba

Pouze jedna dávka tohoto nápoje dokáže zabránit téměř všem nemocem

Rostliny, které jsou hlavní složkou našeho nápoje, byly velmi důležité při balzamování faraonů. V hrobkách byly nezbytností. Jsou to také rostliny, které by měl mít každý ve své domácí lékárně. Jedná se o šalvěj a kurkumu.

Šalvěj je vynikající rostlinou pro čištění krve a pro zbavení nepříjemných hlenů, posiluje kardiovaskulární systém, působí proti zánětu, proti krvácení a také pomáhá stimulovat krevní oběh.

Bez názvuDruhá složka našeho nápoje, kurkuma, má antibakteriální vlastnosti, umí tedy ničit mikroby v našem těle. Proti chřipce, nachlazení a respiračním infekcím bojuje velmi dobře a v tuzemských přípravcích je nepostradatelnou složkou. Jde o přírodní lék proti bolesti a bojuje i proti cukrovce. Rovněž pomáhá působit preventivně u karcinogenních chorob jako je rakovina prsu, tlustého střeva, plic, kůže či prostaty. Dokonce se předpokládá, že kurkuma může zabránit v rozvoji samotné rakoviny.

Tradiční medicína doporučuje smíchat šalvěj s mlékem. Pokud k tomu ještě přidáte kurkumu a med, dostanete skvělou domácí infuzi na všechny choroby.

Složení:

  • 250 ml mléka
  • 1 polévková lžíce suché šalvěje
  • 1 lžička medu
  • 1 lžička kurkumy v prášku (pro děti stačí ½)

Postup:

Mléko dejte do hrnce a přidejte lžíci sušené šalvěje, následně směs přiveďte k varu. Jakmile začne mléko procházet varem, tak ho přikryjte a nechte ho na patnáct minut odstát. Přidejte čajovou lžičku medu a čajovou lžičku kurkumy v prášku. Vše dobře promíchejte a váš nápoj je hotový.

Tento nápoj se připravuje před tím, než půjdeme spát. Nápoj pijeme teplý, nejméně půlhodiny před spaním.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Podobné články

Back to top button