Jídlo a stravováníPéče o těloPřírodní léčba

Co se stane s tělem při každodenní konzumaci avokáda?

Avokádo má své nesporné výhody pro lidské tělo. Často jej lidé označují za nejzdravější jídlo. Vytváří si z něj pomazánky, dávají jej do salátů, dipů či konzumují jen tak. Původ avokáda je pravděpodobně v Pueble v Mexiku. Svědčí o tom nejstarší důkaz o výskytu avokáda, který se našel v Pueble v Mexiku, v jedné z jeskyní, která pochází zhruba z 10.000 př. n. l.

Zařazení avokádo

Avokádo je tedy pravděpodobně z Mexika, ze Střední Ameriky a zařazuje se do stejné rodiny jako skořice nebo kafr. Avokádo je botanicky velká bobule, která roste na stromě. Ten může dosáhnout výšky až 6 stop. Podobně jako banán i avokádo dozrává přibližně 1 – 2 týdny po sběru.

Často jej lidé označují za nejzdravější jídlo. Je to díky jeho skvělé nutriční hodnotě a také díky tomu, co všechno obsahuje. V avokádu můžete najít hořčík, zinek, draslík, železo, mangan, sodík nebo vápník. Obsahuje také spoustu vitamínu, například vitamín B, vitamín K, vitamín E a C.

Přemýšlíte, proč konzumovat avokádo? My vám přinášíme výhody, které každodenní konzumace avokáda přinese vašemu tělu:

  • Avokádo obsahuje víc draslíku než banány. V avokádu najdete 14% draslíku, kdežto v banánech „jen“ 10%
  • Foláty pro zdraví vašeho srdce. Avokádo obsahuje 23% folátu, který snižuje výskyt srdečních onemocnění. Vitamín E, mononenasycené tuky a glutation jsou velmi dobré pro srdce. Foláty