Přírodní léčba Zdravé tipy

Tento prostředek posílí spánek

Profilový obrázek
Napsáno redakce

Nevíte, jak si lehnout, co dělat, na co myslet, aby se už spánek dostavil. Občas to sneseme, druhý den je člověk unavenější a jde si brzy lehnout. Co však, když se nespavost objevuje pravidelně a často? Jak si navodit zdravý spánek a rychle usnout?

Zatočte s nespavostí

I vy můžete s nespavostí zatočit jednou pro vždy. Vyzkoušejte tento jednoduchý a účinný recept. Jde o přírodní metodu, takže se nemusíte bát, že by byl návykový, podobně jako léky na spaní. Díky tomu rychle usnete a co víc, nebudete se několikrát za nic probouzet. Potřebujete jen tři přísady a připravte si tuto „uspávací směs“. Jak si jej připravit?

Co budete potřebovat:

  • 1/8 čajové lžičky mořské soli
  • 1 polévkovou lžíci kokosového oleje
  • ¼ čajové lžičky medu

Jak postupovat:

Existují dva způsoby, jak si tuto směs připravit. V malé misce smíchejte kokosový olej a med. Poté přidejte trochu soli a smíchejte. Následně konzumujte tento lék a zapijte trochou vody.

Jako druhou možnost můžete smíchat kokosový olej a med. Polkněte a zapijte trochou vody, ve které rozpustíte sůl. Jestliže se občas v noci probudíte, připravte si tuto směs a konzumujte po probuzení.

Jak to celé funguje?

Med – nezvyšuje hladinu cukru a pomáhá tak snadněji usnout. Navíc poskytuje potřebné množství glykogenu pro vaše játra. Jeho nedostatek vede ke zvýšenému vylučování hormonů, například stresové hormony, kortizol nebo adrenalin.

Kokosový olej – pomáhá poskytovat pocit sytosti, což může pomoci vyhnout se ráno hladu. Také brání tvorbě hladiny cukru v krvi během noci.

Sůl – pomáhá snížit hladinu hormonu stresu a poskytuje energii.

Zdroj

O autorovi

Profilový obrázek

redakce