OstatníPéče o těloPřírodní léčba

Věděli jste, že EU zakazuje některé léčivé rostliny?

Rostliny, které najdeme v přírodě, jsou skutečným darem od Boha. Je to v podstatě takový lék, který by měl sloužit všem lidem. Rostliny jsou pro lidi a lidské tělo prospěšné a slouží vám a vašemu zdraví. Nelibě to nese samozřejmě farmaceutický průmysl.

Farmaceutický průmysl v podstatě usiluje o nemocné a nezdravé lidi, protože díky těmto lidem vydělává spoustu peněz. Poskytuje jim léky, které je vyléčí a pomáhají jim.

Zákaz Evropské unie

Mnoho lidí neví, že Chorvatsko se před vstupem do Evropské unie dohodlo na zákazu bylinek. Mnoho rostlin je z tohoto důvodu zakázáno, a to včetně těch, které jsou přírodními prostředky a léky na mnohá onemocnění a neduhy. Pomáhají např. na migrény, kožní onemocnění, rakovinu, deprese, záněty a další a další problémy. Na takovýchto nemocech a problémech farmaceutický průmysl vydělává.

Seznam některých zakázaných rostlin v Chorvatsku, které budou ze strany EU zakázány:

 • Dub
 • Břečťan
 • Maceška
 • Kostival
 • Hloh
 • Vlaštovičník
 • Jmelí
 • List ořechu
 • Pelyněk
 • Podběl
 • Kozlík
 • A mnoho dalších rostlin

Kopřivy jako možný problém

A nyní se zdá, že největším problémem pro farmaceutický průmysl jsou zcela jistě kopřivy. A to jsou kopřivy jednou z nejzdravějších rostlin na světě.  Ve skutečnosti všechny části kopřivy mají velmi mnoho zdravotních účinků. Stonky, listy, květy i kořeny kopřivy, to všechno je velmi užitečné a zdravé.

kopřiva

Kopřiva je lékem

Abbe Küenzi, švédský vědec tvrdí, že kopřivy by z povrchu zemského dávno zmizely, kdyby nepálily. Zvířata a hmyz by je snědli už dávno. Küenzi jednou dal radu matce sedmi dětí. Trpěla bolestí hlavy a objevovaly se ekzémy. Tento vědec jí doporučil pít čaj z kopřivy. Během chvíle se tak ženin ekzém vyřešil a také bolesti hlavy ustoupily. Důvodem pro vznik ekzémů se objevoval v těle a právě kopřivy byly ty, které pomohly vyčistit krev.

Kopřiva a její pozitivní léčivé účinky

Kopřiva je pro čištění a zlepšení krve to nejlepší, po čem můžete sáhnout. Má velmi pozitivní účinky a vliv na slinivku, pomáhá snižovat hladinu cukru v krvi. Kromě jiného také přispívá k léčbě infekce močových cest, stimuluje pozitivně střeva. Proto se také kopřiva doporučuje pro kompletní očistu lidského organismu. Čaj z kopřivy se využívá pro onemocnění jater a žluči, při poruchách spánku, pro nádory sleziny, žaludeční křeče, vředy, onemocnění plic, apod.

Kopřiva se také často využívá jako přírodní insekticid, pesticid a jako velmi dobré a levné hnojivo pro zahradu. A to je to, co vadí výrobcům GMO (geneticky modifikovaných potravin).

Zákaz léčivých rostlin v EU

Ve Francii jsou kopřivy zcela zakázané, a to pod hrozbou vězení. To je skutečně děsivé. Ve skutečnosti s předpisy Evropské unie je ve Francii zakázáno veřejně chválit kopřivu i podporovat její užívání. Může za to totiž přijít trest, a to dokonce až takový, že můžete skončit až na dva roky ve vězení. Mnoho jiných léků bylo také na bázi kopřivy. Právě tyto léky způsobovaly ve Francii hotovou revoluci.

Média propagují draze placené reklamy na pesticidy, které znečišťují vodu a půdu. Světová zdravotnická organizace (WHO) říká, že bylo prokázáno, že umělé pesticidy, které produkují velké firmy a korporace, mohou způsobovat rakovinu. I když je kopřiva prospěšná, nesmí se, pod hrozbou vězení, zmiňovat. Právě kopřiva může poškodit farmaceutický průmysl a GMO.

Zákon zrušen

To vše odráží vliv korporací na evropské zákony. Po několika letech, kdy se objevovaly ve Francii nepokoje a vzpoury se nakonec zákon zrušil. Nicméně i tak platí zákaz léčivých rostlin na území Evropské unie a je stále v platnosti. Mnoho lidí však o tomto zákazu nic neví. Např. taková třezalka tečkovaná je nejúčinnější přírodní lék na deprese. Její prodej je zakázán.

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Podobné články

Back to top button