KrásaPřírodní léčbaZdravé tipy

6 účinných způsobů použití oleje z čajovníku k léčbě akné

Používání oleje z čajovníku pro akné je starobylým a efektivním lékem, kromě mnoha dalších výhod, které tento olej může poskytnout vaší pokožce.

Olej z čajovníku

Olej z čajovníku je silný esenciální olej extrahovaný z listů stromu, který nese název Melaleuca alternifolia. Tento olej  je široce používán pro medicínské a komerční použití, kvůli neuvěřitelnému rozsahu a koncentraci antioxidantů a účinných látek, včetně terpenoidů, alfa-pinenu a terpinolenu. Tento esenciální olej by neměl být užíván vnitřně, protože to může být toxické, dokonce i v malých dávkách. Proto se olej používá především v topických aplikacích. Je původem z některých oblastí Austrálie, kde je po staletí milován. Teprve v posledních několika desetiletích se tento olej stal globálně vyhledávaným. Je velmi důležité, že akné lze ošetřit olejem z čajovníku.

Výhody oleje z čajovníku pro akné

Nejlepší přínosy oleje pro akné zahrnují jeho schopnost odstraňovat mrtvé kožní buňky, snižovat záněty, zabraňovat bakteriální infekci a vyrovnávat hladiny mastnoty, mimo jiné. O tomto oleji je známo, že má adstringentní vlastnosti, pomáhá uzavřít póry a eliminovat toxiny nebo přebytečný olej, který blokuje póry a způsobuje zánět. Antivirová, antibakteriální, protiplísňová a protizánětlivá povaha tohoto silného australského oleje pak minimalizují výskyt příznaků, a to červené skvrny a otoky pórů, a urychluje proces hojení.

Jak používat olej z čajovníku pro akné?

Existuje mnoho různých způsobů, jak olej použít pro akné, protože tento olej dobře funguje, když je kombinován s jinými nosnými oleji. V závislosti na tom, jaké jiné oleje a přírodní léčiva kombinujete s olejem z čajovníku, jak je uvedeno níže, zvýší nebo doplní antivirové, antibakteriální, protizánětlivé a antioxidační účinky této účinné látky.

Vilín

Přidejte 5 kapek oleje z čajovníku na 30 kapek vilínových kapek a aplikujte přímo na kůži. Tím se urychlí proces hojení a zabráníte další infekci způsobením akné nebo tvorby kožního mazu.

Aloe Vera Gel

Smíchejte 1 čajovou lžičku oleje z čajovníku s 9 čajovými lžičkami gelu z aloe vera a promíchejte. Před aplikací gelu umyjte obličej a vysušte ho. Gel se vstřebá do tváře a poskytuje úlevu od bolesti a zánětu.

Kokosový / mandlový olej

Smíchejte několik polévkových lžic mandlového oleje s 3-5 kapkami oleje z čajovníku, abyste rychle léčili akné. Vlhkostní vlastnosti pomohou esenciálnímu oleji proniknout do hloubky a současně eliminovat toxiny v kůži a zabránit vzniku zánětu.

Olivový olej

Olivový olej má přirozené protizánětlivé a antioxidační vlastnosti, které mohou urychlit proces hojení akné. Smíchejte 1 lžíci olivového oleje se 6 kapkami oleje z čajovníku a aplikujte přímo na zanícené oblasti.

Citrón

Citron může pomoci zabránit dalšímu zánětu nebo infekci v otevřených ranách akné. Smíchejte 1 čajovou lžičku citronové šťávy s 2-3 kapkami oleje z čajovníku pro tento přípravek.

Levandulový olej

Míchání 10 kapek oleje z čajovníku a 10 kapek levandulového oleje do nosného oleje, jako je mandlový olej, poskytuje úžasně uklidňující a analgetický lék, který můžete aplikovat přímo na kůži.

Varování

Používání oleje z čajovníku pro akné může být vysoce účinné, ale může dojít k některým vedlejším účinkům. Vzhledem k tomu, že je tak silný, může způsobit podráždění nebo pocity pálení na pokožce, zvláště u těch s jemnou kůží nebo předem existujícími kožními stavy. Svrbění, bolest a zarudnutí, stejně jako suchá kůže, mohou také nastat při nadměrném užívání. V žádném případě by se olej neměl užívat vnitřně, protože by mohl mít za následek toxicitu, stejně jako špatné gastrointestinální příznaky, nevolnost nebo zvracení.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Podobné články

Back to top button