Jídlo a stravováníPřírodní léčba

Co se stane, když budete jíst syrový česnek nalačno?

Česnek je pro lidské zdraví velmi užitečný. Řadí se mezi přirozené léčivé potraviny, které mohou být používány jako doplněk léčby mnoha různých chorob.

Jezte česnek na prázdný žaludek

Mnohé studie potvrdily, že je konzumace česneku správná věc. Když ho budete konzumovat ráno nalačno, zvýšíte jeho sílu. Bakterie se tak jeho účinnosti neubrání. Je přírodním antibiotikem.

Česnek je velmi populární na celém světě, nazýván „přírodním léčivým jídlem“. Může zmírňovat příznaky hypertenze a je užitečným prostředkem k podpoře krevního oběhu. Zabraňuje problémům se srdcem a stimuluje funkci jater a močového měchýře. Kromě toho, že je velmi užitečný při léčbě žaludečních potíží, jako jsou průjmy, zvyšuje chuť k jídlu a umožňuje správné trávení.

česnekKonzumací nalačno se zbavujete i nervových potíží. S česnekem ovládnete stres a tím zastavíte produkci žaludečních kyselin – ty se vytváří pokaždé, když jste nervózní. Podle alternativní medicíny je česnek jednou z nejúčinnějších přírodních složek určenou k detoxikaci organismu.

Česnek je velmi silný, pročišťuje organismus od parazitů a zabraňuje různým onemocněním, např. cukrovka, tyfus, deprese a dokonce i některým typům rakoviny. Kdo je alergický na syrový česnek, neměl by ho jíst. Lze však užívat jeho alternativ v podobě potravinových doplňků. Jestliže po jídle česneku zaznamenáte nežádoucí účinky (vyšší tělesnou teplotu, kožní reakce či bolest hlavy) – přestaňte ho užívat.

Kromě extra vůně a chuti je česnek plný zdravotních výhod. O jeho léčivých účincích není pochyb. Je to zdravá zelenina, která rozhodně patří do našich úst.

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Podobné články

Back to top button