Péče o těloPřírodní léčbaZdravé tipy

Detox podpaží, se kterým snížíte riziko rakoviny prsu

Rakovina je nemoc, kterou poznal snad každý z nás, ať už z vlastní zkušenosti nebo ze svého okolí. Rakovina se obvykle léčí agresivním způsobem, tedy chemoterapií či operací. Mnohdy se kombinuje několik léčebných způsobů. Většina rakovin prsu, podle mnoha klinických studií, pochází z horního vnějšího kvadrantu prsu. Na tuto část těla se používají kosmetické přípravky, ze kterých tělo vstřebává celou řadu chemikálií. Můžete své tělo detoxikovat právě v této oblasti a tím si pomoci ke zmírnění rizik vzniku rakoviny. Jeden ze způsobů, jak tělo detoxikovat, je detox podpaží.

Látky v deodorantech

Ve většině běžných deodorantů, ale i jiných produktů, jsou obsaženy některé z těchto látek. Mnoho lidí takovéto deodoranty používá denně. Jaké látky to jsou?

  • Aluminium chlorhydrát
  • Triclosan
  • FD & C barvy
  • Parabeny
  • Quaternium 18
  • DEA

Výše uvedené a další jedovaté chemikálie jsou obsaženy v běžně a často denně používaných produktech. A právě některé z těchto látek, jako například parabeny, mohou zvýšit a rozšířit možnost vzniku karcinomu prsu. Většina karcinomů prsu je zpočátku závislá na hladině hormonů v těle a tu mohou kosmetické přípravky narušit, jelikož je tělo od estrogenu nerozezná, zejména hliník.

Analýza vzorků u studie

Časopis Journal of Inorganic Biochemistry publikoval v roce 2007 zajímavou studii. V ní analyzoval vzorky od pacientek s karcinomem prsu, kterým byla udělána masektomie. Pacientky, které využívaly antiperspiranty, měly ve vnější prsní tkáni nahromaděný hliník. Toto hliníkové nahromadění bylo koncentrovanější právě v blízkosti podpaží než v centrální oblasti prsou.

Odborníci tvrdí, že parabeny se mohou rozšířit a dávat tak volnou ruku při vzniku rakoviny prsu a to tím, že kopírují estrogen. Když se prováděly rozbory v nádorech prsu, byly objeveny parabeny. Dr. Philippa Darbre říká, že parabeny jsou zahrnuty jako konzervační prostředky ve většině kosmetických, potravinářských a farmaceutických výrobků, které jsou široce používány po celém světě. Tyto studie ukazují, že parabeny je možno najít také ve zdravém prsu.

Pocení a lidské tělo

Pocení je přirozené a pro lidské tělo je velmi důležité, má v těle důležitou funkci. Z těla se díky němu dostávají ven toxiny a nemoci, které způsobují bakterie z našeho organismu. To je důvod, proč je důležité zachovávat podpaží čisté. Je to důležité pro samotné póry. Pod kůží v podpaží se nachází shluk lymfatických uzlin, které jsou odpovědné za vylučování cizích buněk. Právě tento proces je narušený chemickými produkty, které si aplikujeme do našeho podpaží. Zajímá vás, jak to můžete zvrátit? Proveďte detox podpaží. Ten vám pomůže odblokovat póry a odstranit chemické odpady a nahromaděné toxiny.

Přinášíme recept na tento podpažní detox

Složení:

  • 1 lžíce organického jablečného octa
  • 3 kapky esenciálního oleje rozmarýnu
  • 5 kapek esenciálního oleje koriandru
  • 1 lžíce bentonitový jíl

Postup:

V misce smíchejte jablečný ocet s jílem. Přidejte k nim esenciální oleje a míchejte tak dlouho, dokud ze směsi nevznikne hmota podobná zakysané smetaně. Takovouto směs naneste v tenké vrstvě na podpaží a nechejte ji po dobu několika minut pracovat. Poté podpaží dobře omyjte vodu a opakujte tento proces každý den až do doby, dokud nepřestane směs kůži v podpaží dráždit.

Budete-li provádět tento detox, pak doporučujeme do jídelníčku zařadit více vody, jelikož tělo potřebuje pro vyplavení toxinů z těla více tekutin.

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Podobné články

Back to top button