Jídlo a stravováníPéče o těloZdravé tipy

Jaká snídaně? Banán rozhodně vynechejte

Určitě víte, že snídaně je nejdůležitější jídlo dne. Jenže dnešní uspěchaná doba nám mnohdy nedává dostatečný prostor na klidnou a vydatnou snídani. Když jsme ve spěchu a chceme zdravou snídani, sáhneme po banánu. Většina odborníků na výživu tvrdí, že banán je ideální volbou na snídani, ale ve skutečnosti tomu tak není.

Příliš mnoho cukru a kyselosti

Pokud si rozhodnete vzít banán k snídani, musíte si uvědomit jednu věc. Banán obsahuje více jak 25% cukru a v těle navíc způsobuje mírně kyselé prostředí, což není dobré. Tento fakt vede k jednomu problému. Získáte sice rychlou energii, ale která po chvilce odezní a tělo dostane šok v podobě únavy a hladu.

Pokud chcete nastartovat svůj den, dopřejte si potraviny, které spalují tuk a dodají vám dostatek energie pro celý den. Banán zkrátka není tak skvělý, jak se na první pohled může zdát.

zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Podobné články

Back to top button