Jídlo a stravováníPéče o těloZdravé tipy

Jaká snídaně? Banán rozhodně vynechejte

Určitě víte, že snídaně je nejdůležitější jídlo dne. Jenže dnešní uspěchaná doba nám mnohdy nedává dostatečný prostor na klidnou a vydatnou snídani. Když jsme ve spěchu a chceme zdravou snídani, sáhneme po banánu. Většina odborníků na výživu tvrdí, že banán je ideální volbou na snídani, ale ve skutečnosti tomu tak není.

Příliš mnoho cukru a kyselosti

Pokud si rozhodnete vzít banán k snídani, musíte si uvědomit jednu věc. Banán obsahuje více jak 25% cukru a v těle navíc způsobuje mírně kyselé prostředí, což není dobré. Tento fakt vede k jednomu problému. Získáte sice rychlou energii, ale která po chvilce odezní a tělo dostane šok v podobě únavy a hladu.

Pokud chcete nastartovat svůj den, dopřejte si potraviny, které spalují tuk a dodají vám dostatek energie pro celý den. Banán zkrátka není tak skvělý, jak se na první pohled může zdát.

zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Podobné články

Back to top button