Spolupráce

Co dělat pro zdravé klouby?

V lidském těle je více než 100 kloubů, kterým vděčíme za každodenní pohyb. Měli bychom se snažit je udržet ve formě, protože jakékoliv problémy s klouby výrazně ovlivňují náš život, mohou způsobit nepříjemné bolesti a poznamenat kvalitu života.

Většina dospívajících i dospělých péči o klouby nevěnuje dostatečnou pozornost. O prevenci se začínáme zajímat až ve chvíli, kdy se objeví nepříjemné pocity, a to již někdy bývá pozdě. Prevence je základ a pomůže nám předejít hodinám strávených v čekárně u lékaře, tisícům korun utracených za léky a vleklým zdravotním komplikacím.

Pokud chcete pečovat o své klouby nikdy není pozdě začít. Stačí dodržovat pár základních doporučení.

NEPŘEJÍDEJTE SE

Z logiky věci je zřejmé, že nadměrná zátěž kloubním chrupavkám škodí. Ideální hmotnost je tak základním pilířem zdravých kloubů. Vyřaďte ze svého jídelníčku všechny potraviny, po kterých se tloustne. Možná si nedokážete představit svůj život bez pizzy, hamburgerů, chipsů, donutů či slazených nápojů, ale vaše klouby rozhodně ano.

Dopřejte svému tělu každý den dostatek potravin bohatých na živiny, vitamíny a minerály. Každodenní konzumace zdravého jídla snižuje riziko přejídání se a v průběhu dne eliminuje chutě na nezdravé potraviny. Z toho vyplývá, že si mnohem snadněji udržíte ideální hmotnost.

Navíc jídelníček plný nutričně bohatých potravin potlačuje vznik chronických zánětlivých procesů v lidském těle, které často napadají klouby a způsobují nepříjemné komplikace. Vy se po zdravých potravinách budete cítit lehce, budete mít hezké a zdravé nehty, vlasy i pokožku, bezproblémové trávení a v neposlední řadě dostatek energie a motivace na každodenní úkony.

HÝBEJTE SE

Pohyb je nedílnou součástí zdravého životního stylu. Základním pravidlem je provozování pohybu, který nevyvíjí enormní zátěž na kloubní chrupavky. Vyhněte se například nepřiměřené zátěži v posilovně, každodennímu běhu na tvrdém povrchu či dlouhým intenzivním běhům v podobě maratonu.

Místo toho raději zvolte plavání, které je dokonce vhodné i pro jedince, kteří již nepříjemnosti s klouby řeší. Voda v bazénech je příjemné teploty a v kombinaci s nadlehčením celého těla působí plavání blahodárně na klouby i svaly.

Kromě plavání zařaďte i procházky v přírodě. Jsou skvělým prostředkem, jak udržet klouby fit a také pomáhají eliminovat každodenní stres. Pro ještě větší uvolnění napětí můžete vyzkoušet oblíbený grounding, který spočívá v propojení bosých nohou s jemným elektrickým polem

Země. Toto napojení na matičku přírodu uvolňuje napětí, bolest a údajně potlačuje zánětlivé procesy v těle.

Mezi další aktivity, které pomáhají udržet klouby v kondici, rozhodně patří jízda na kole, jóga, pilates, stretching či lehký jogging na měkkých površích. A pamatujte, méně je někdy více. Pro zdravé klouby to platí dvojnásob.

UŽÍVEJTE VHODNÉ DOPLŇKY STRAVY

Na českém trhu najdeme stovky doplňků stravy s nejasným složením a účinkem a laik se při výběru vhodných doplňků stravy může jednoduše ztratit.

Při výběru vhodného doplňku stravy byste si rozhodně měli ověřit:

  • výrobce doplňku stravy
  • kompletní složení
  • množství výživových složek a jejich účinnost v uvedené dávce

Není od věci si najít i recenze od jiných uživatelů daného doplňku stravy na nezávislých portálech. Zdá se vám to obtížné a časově náročné? Pak se nebojte sáhnout po GS Condro, které je ověřenou stálicí na českém trhu.

GS Condro DIAMANT s osvědčeným složením poskytuje maximální sílu pro vaše klouby. Jako jediné na trhu obsahuje 2122 mg krystalického glukosamin sulfátu Clini-Q v denní dávce  a jeho účinnost na klouby byla prokázána klinickou studií Revmatologického ústavu v Praze. Mimořádnou sílu a účinnost potvrzují i desítky tisíc spokojených uživatelů (dlouhodobý průzkum mezi zákazníky GSKlubu v letech 2016-2020).

Nyní si navíc  můžete koupit limitovanou edici  GS Condro PROFI PACK.  Kombinaci mimořádné síly a účinnosti GS Condro DIAMANT a kolagenové kúry GS Fit & Beauty Collagen na 50 dní.

GS Fit & Beauty Collagen pomáhá v péči o kloubní chrupavky, vazy a šlachy, ale je vhodný i pro krásnou pokožky, pevné nehty a krásné vlasy.

Neopomenutelnou výhodou přípravku GS Condro DIAMANT PROFI PACK je jeho snadné a pohodlné dávkování. Užívají se 2 tablety  GS Condro DIAMANT a 1 kapsle GS Fit & Beauty Collagen denně. Přípravky jsou ve formě snadno polykatelných tablet a kapsle, a tak nemusíte nic zdlouhavě odměřovat a můžete je s sebou vzít i na cesty. Nejlepších výsledků totiž dosáhnete dlouhodobým užíváním.

Vaše klouby si zaslouží tu nejlepší péči. Přesvědčte se sami, že díky GS Condro dokážou vaše klouby téměř cokoliv v každém věku!

Zdroj náhledových obrázků: GS Condro

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Back to top button