Ostatní

Chcete se dožít vysokého věku? Pijte syrovátku, Tom Parr se díky ní dožil 152 let

800px-Curds_and_whey

Dříve bylo velmi populární říkat, že Norové jsou opálení díky tomu, že pijí syrovátku. Lékař Paavo Ariola doporučuje pít tento nápoj pro jeho skvělé vlastnosti, které prodlužují a zkvalitňují život. Jako důkaz, že má syrovátka skvělé účinky, je život rolníka Thomase Parra, který žil 152 let (zdroj). Ten si dopřával syrovátku každý den.

Složení a léčivé účinky syrovátky

Syrovátka je vhodná pro každého. Obsahuje spousty zdravých složek, které posilují organismus a jsou prospěšné lidskému tělu. Hlavní složky syrovátky jsou: draslík, hořčík, sodík, fosfor, železo, zinek, měď, kobalt, mangan, molybden, vitamíny, enzymy a aminokyseliny.

100 g syrovátky obsahuje zhruba 27 kcal, proto je ideální v případě, že se pokoušíte zhubnout.

Syrovátka pomáhá při onemocnění jater

Čistá játra jsou klíčem k dobrému zdraví. Pokud máte onemocnění jater, měli byste pravidelně pít syrovátku.

Syrovátka obsahují beta-lakto globulin, který dodává tělu aminokyseliny BCAA, které jsou při léčbě jater velmi důležité. U pacientů, kteří trpí cirhózou, pomáhá zvýšená hladina BCAA déle a lépe žít.

Alpha-lakto albumin, který obsahuje syrovátka, je bohatý na esenciální aminokyseliny tryptofanu. Je znám pro regulaci únavy a zlepšení nálad. Je také bohatá na imunoglobuliny a lysosomy, které posilují přirozenou imunitu člověka a jsou velmi užitečné proti chronické hepatitidě.

Syrovátka obsahuje i protizánětlivý laktoferin, složku důležitou pro ty, kteří trpí zánětem jater. Díky tomu je v těle dostatečná produkce Cysteinu, který produkuje gluthathionin, antioxidant, který chrání tělo před infekcemi a toxiny. U lidí, kteří trpí hepatitidou C, je úroveň cysteinu velmi nízká. Také je to velmi silný antioxidant, který pomáhá při poruše štítné žlázy, chronických zánětech, rakovině a Parkinsonově chorobě.

Pokud aktivně sportujete, snažíte se zhubnout nebo trpíte vážnou nemocí, syrovátka by měla být na seznamu vašeho každodenního menu. Syrovátka jsou bohatá na elektrolyty, které skvěle hydratují tělo a dodávají potřebnou energii. Je to mnohem lepší volba, než nejrůznější energetické nápoje, plné cukrů a umělých sladidel.

Syrovátka je také hlavní složkou proteinových nápojů a dalších výrobků. Je nevyhnutelnou součástí jídelníčku kulturistů a každého sportovce, který chce rychle regenerovat svaly a nabírat svalovou hmotu. Navíc snižují chuť k jídlo a pomáhají při dietě. Jako bonus je snížení hladiny glukózy v krvi a krevního tlaku.

Tradiční lék na „líná“ střeva

Syrovátka obsahují kyselinu mléčnou, která snižuje nadměrné množství plísní a bakterií ve střevech a jeho nízké pH stimuluje k práci.

Doporučujeme tedy syrovátku užívat, pokud trpíte zácpou, nadýmáním nebo chronickým zánětem střev.

Tradiční lék v podobě syrovátka pomáhá při:

  • únavě a stresu

  • vysokém krevním tlaku

  • nízké imunitě

  • břišních problémech

  • nemocích jater

  • detoxikaci

Jak užívat syrovátku

Nejlepší věc, co můžete udělat, je buď mít vlastní domácí syrovátku nebo si ji koupit v obchodech se zdravou výživou. Kozí syrovátka je nejlepší, ale nejčastěji se setkáte s kraví syrovátkou. Důležité je, aby syrovátka pocházela ze zvířat, která se pasou a mají dostatek pohybu. Nejlepším řešením je tedy organická syrovátka.

Vzhledem k tomu, že má syrovátka močopudné vlastnosti, doporučujeme ji pít ze začátku třikrát denně v množství 150 ml. Postupně zvyšujte dávku až na 1 litr za den.

Pokud máte problémy s trávením, smíchejte jednu čajovou lžičku sušené syrovátky ve sklenici vody. Nápoj užívejte před každým jídlem. Syrovátku je možné používat i na pleť, vlasy nebo v kuchyni.

Zanechte komentář

----- Homepage ----- Ostatni