Zdravé tipy

Recept na očišťující zázvorovou lázeň

O účincích zázvoru jako mimořádně zdravé suroviny se napsalo už plno řádků a stránek. Ve všech je zázvor považován jako nejlepší volba při detoxikaci těla a tak obvykle bývá součástí mnoha čistících a detoxikačních diet. Jestliže jste ještě tento kořen tímto způsobem nikdy nevyužili? Tak to vyzkoušejte nyní.

Zázvor se používá k léčebným účelům již po mnoho let, protože díky jeho antioxidačním, antibakteriálním a protizánětlivým vlastnostem je opravdu těžko nahraditelný. Pokud jste už někdy nějakou metodu k detoxikaci zkoušeli, určitě jste neslyšeli o zázvorové koupeli, která je kromě čištění i příjemně uvolňující.

Návod na zázvorovou lázeň

Návod na lázeň je opravdu jednoduchý a zde jsou ingredience, které budete potřebovat.

ginger-803017_960_720Na koupel si připravte:

  • ½ šálku strouhaného čerstvého zázvoru, ale dá se použít i sušený v prášku
  • Několik kapek éterického oleje zázvoru
  • 1 šálek soli do koupele nebo mořské soli

[mks_pullquote align=“left“ width=“300″ size=“24″ bg_color=“#81d742″ txt_color=“#ffffff“]Máte nějaký zajímavý rodinný recept či tip, který si předáváte z generace na generaci? Chcete, aby jej pro své zdraví využili i ostatní? Napište nám jej na info@vitalitis.cz a my jej zveřejníme![/mks_pullquote]

bathtub-902362_960_720Nejprve je nutné naplnit vanu horkou vodou, poté přidáme zázvor, éterický olej a sůl. V zázvorové lázni je vhodné strávit minimálně 20 minut. Pokud vám přijde, že se potíte mnohem více, než jste při koupeli zvyklí, je to v pořádku a se zázvorovou koupelí naprosto normální. Kvůli pocení je proto nejlepší si k vaně si připravit dostatek čisté vody, abyste mohli doplňovat pitný režim.

Detoxikační zázvorová koupel je nejlepší v kombinaci i vnitřní očistou, kterou můžete provádět také pomocí zázvoru. Uvidíte, že zbaveni toxinů se budete cítit mnohem lépe. Ale s detoxikací se pojí ještě důležitý bod a tím je i zdravý životní styl. Pokud se rozhodnete vaše tělo očistit, nezapomeňte potom dodržovat správnou životosprávu.

(Karla L.)

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Podobné články

Back to top button