Přírodní léčbaZdravé tipy

Obklady ze zelných listů se osvědčily jako účinný prostředek na četné neduhy

Odborníci z celého světa se shodují na tom, že na bolavé a zanícené klouby platí zelné obklady. Hlávkové zelí spadá do čeledi brukvovité zeleniny, která obsahuje glukosinolát a další sloučeniny. To tělu napomáhá ke zmírnění zánětu a úspěšně bojuje i proti rakovině.

Léčba štítné žlázy

Ač může brukvovitá zelenina narušovat správnou funkci hormonů, na štítnou žlázu se noční obklady ze zelných listů skutečně osvědčily. Obnovují rovnováhu hormonů štítné žlázy.

Bolesti hlavy

Zelí je plné vitamínu C, K, kyseliny listové, draslíku, vápníku, hořčíku, fosforu a železa. Vzájemným propojením těchto složek zabráníte bolestem hlavy způsobených nedostatkem živin z potravy. Sníží se napětí a s tím i finální bolest hlavy. Pokud chcete své tělo navíc detoxikovat, methionin podporuje vyloučení škodlivých látek z těla vazbou na těžké kovy (olovo a rtuť) – vyžene je. Zlepší se tak celková kondice. Preventivně brání bolestem hlavy, které vznikaly v souvislosti s nashromážděnými toxiny.

Bezbolestné kojení

zelnéZelné listy by měly používat všechny maminky, sníží tak překrvení a podpoří tok mléka. Stačí rozdrtit zelné listy válečkem na těsto a nechat na prsou po dobu 20 minut dvakrát denně a navázat na krmení. Zelné listy můžete přiložit ještě po nakojení, dokud nezvadnou.

Astma

Obklady ze zelí jsou velmi užitečné při léčení a prevenci onemocnění dýchacích cest.

Rakovina dělohy

Zelná šťáva je velmi užitečná v prevenci rakoviny dělohy. Má řadu protivirových a antibakteriálních vlastností. Měli byste vypít alespoň 2 šálky zelné šťávy denně.

Žaludeční vředy

Zelná šťáva je velmi užitečná v léčbě žaludečních vředů. Vypijte 3-4 šálky denně a nakombinujte s citrónovou šťávou.

Bolest nohou

Zelí má silné protizánětlivé vlastnosti, což je účinné v prevenci bolesti nohou. Zabalte nohy do zelných listů a fixujte obvazem nebo potravinářskou fólií. Nechte působit přes noc a odstraňte v ranních hodinách. Bolest nohou zmizí.

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Podobné články

Back to top button