Jídlo a stravováníZdravé tipy

Šokující video: Přidávají do potravin chemické látky, aby vypadaly svěže!

Také si říkáte, že někdy ovoce a zelenina vypadá velmi hezky? Krásné červené, zelená či jiná barva. Říkávalo se, že do těchto potravin přidávají barvivo. Tyto pověsti se potvrdily, ovoce a zelenina se obarvují, aby vypadaly, že jsou zralé a svěží!

Čerstvější a svěží vzhled

Následující video vám ukáže, jak se barví zelenina, aby měla svěží a čerstvější vzhled a byla tak pro zákazníky atraktivnější. Můžete ve videu vidět, jak se napíchne meloun a následně se do něj vpustí červená chemikálie. Rázem se tak získává na atraktivním vzhledu. A jaká je to chemikálie? Řeč je o ERYTHROSINU B, což se běžně využívá v cukrářství a to při přípravě a zdobení dezertů. Jde o známé aditivum E 127. V každém případě FDA tuto látku zakázalo již v roce 1990, protože výsledky některých studií poukazovaly na to, že mají rakovinné účinky na myši.

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Podobné články

Back to top button