Jídlo a stravování

VIDEO: Nakrájejte si meloun tak, aby vám netekla šťáva i po bradě

V horkých letních dnech si každý smlsneme na melounu. Jistě nám dáte za pravdu, dámy a pánové, že je to dobrá věc, protože melouny jsou plné zdravých živin, antioxidantů a vitamínů. Tělu tak poskytují řadu zdravotních výhod.

Meloun udržuje hydrataci a napomáhá organismus očistit od všech škodlivých toxinů. Snadno tak můžeme říci, že nejraději ho konzumujeme nakrájený na srpky, ale nemáme rádi, když nám teče šťáva i po bradě. Takový styl krájení způsobí také hodně nepořádku na kuchyňské lince. Z melounu můžete nakrájet ovocné kostky a napíchat na špejle, ale v závěru vás to však hodně zdrží a dřevěné špejle nejsou pro děti tím pravým. Meloun se svým vysokým obsahem vody všude teče a přiláká na verandu nebo tam, kde meloun krájíte, i další nezvané hosty – mravence, mouchy, vosy a další hmyz.

V tomto článku si ukážeme jednoduchou metodu, která je správná a zabraňuje jakýmkoliv zaschlým nečistotám, protože z melounu nevyteče skoro žádná šťáva. Meloun řádně omyjte, protože i přes jeho slupku, můžete do plodu zanést špínu. Na postup se podívejte zde:

Rozřízněte meloun na polovinu a otočte ho na prkénko dužninou dolů. Nakrájejte ho rovně na zhruba 7 kusů stejné tloušťky, poté meloun otočte o 90 stupňů ve směru hodinových ručiček a znovu nařežte. Vznikne vám efektní mřížka. Opakujte stejný postup na druhé polovině melounu. Kousky melounu naservírujte na talíř a užívejte si jejich lahodnou chuť společně s přáteli..

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Podobné články

Back to top button