Ostatní

Přemýšleli jste někdy, proč je v uzávěru pera malý otvor? Odpověď vás překvapí!

Propisky, pera, každý je denně používá a mnoho z nás je nosí v kabelce, kufříku, tašce či prostě jen v kapse pro případ potřeby. Je to běžná součást našeho života. Vzpomeňte si, kolikrát jste se sháněli po tužce či peru. Zažil to už každý z nás. Všimli jste si však malého otvoru, kterým disponuje snad každý uzávěr pera?

Má takovýto uzávěr s otvorem i vaše pero, ale vy přesně nevíte, k čemu slouží? Přemýšleli jste nad tím někdy? My přinášíme odpověď na tuto otázku. A ta je velmi jednoduchá.

Ošklivý zlozvyk

Tento brilantní trik je znám od roku 1991 a přišla s ním BIC Company, což je společnost, která je lídrem ve výrobě per, holicích strojků, zapalovačů, apod. Snad každý zná ten zlozvyk, že okusuje konce tužek či pera. A mnoho z lidí tento ošklivý zlozvyk stále provozuje, zejména pak ve chvíli, kdy jste nervózní, nad něčím přemýšlíte, máte ve škole zkoušky a musíte se učit, snažíte se přijít na nějaké řešení nebo rozluštit složitý příklad z matematiky. Je to hrozný zlozvyk. Je důležité vědět, že právě takové kousání do tužky či pera dělají i děti. A těm hrozí, že mohou tyto věci polykat!

pera

Víte, kolik dětí a dospělých spolkne víčko od propisky a pera za rok?

Odborníci v BIC Company přemýšleli o tomto problémů a rozhodli se pro průlom ve výrobě per, přidali do víčka díru. Nikdo si této změny nevšiml, je velmi nepatrná a statistiky ukazují, že tato nepatrná změna měla vliv na životy dospělých a dětí. Za rok se zachránilo více, než sto životů dětí a o něco méně dospělých.

Záchrana života

Tato malá částečka zablokuje průdušnici a zablokuje tak dýchací systém. Děti i dospělí se tak dusí. A nyní přichází na řadu ta nejlepší část. Otvory v dolní části víčka vám umožní proudění potřebného množství kyslíku. Jestliže se náhodou stane, že vy nebo vaše děti spolknou víčko, otvorem proudí potřebné množství kyslíku a do příjezdu ambulance tak dotyčný přežije.

Všimli jste si, že i lízátka mají na tyčce otvor? Důvod je stejný, ač se to nezdá, zachraňuje to lidské životy!

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Podobné články

Back to top button