Ostatní

Jedlá soda je užitečným pomocníkem na zahradě

Spousta lidí si představí jedlou sodu, jako užitečného pomocníka v kuchyni. Málokdo však ví, že jedlá soda je skvělá i na zahradu. Níže naleznete několik způsobů, jak využít jedlou sodu na vašem dvorku.

Houby a plísně

Smíchejte čtyři čajové lžičky jedlé sody se 4 litry vody a máte vyrobený vlastní domácí odstraňovač hub a plísní z rostlin.

Červi

Smíchejte jedlou sodou s půdou a hnojivem na rostliny. Posypte touto směsí zelí, brokolici a další rostliny napadené červy. Během několika dnů budete mít po problému.

Květiny

Máte-li nějaké květiny, které potřebují alkalickou půdu, jako jsou begónie a hortenzie, můžete smíchat lžičku jedlé sody s vodou na zalévání. Směs pomůže květinám lépe růst a zároveň vyživí jejich květy.

Květináč

Předtím, než zasadíte rostlinu do květináče. Potřete vnitřní stranu jedlou sodou, která pomůže udržet květiny déle čerstvé a zároveň jim poskytne potřebné živiny.

Mravenci

Nalijte trochu jedlé sody rozpuštěné ve vodě do mraveniště. Po půl hodině přidejte trochu octa a mravenci zahynou.

Hlemýždi a slimáci

Jedlá soda vám pomůže zbavit se hlemýžďů rychle a účinně. Trochu jedlé sody nalijte na šneky. Během pár sekundy se zbavíte všech hlemýžďů, které vám ničí úrodu. Dávejte si však pozor, abyste jedlou sodu nenalili na listy.

zdroj

O autorovi

Profilový obrázek

Daniel Schiffner

Zanechte komentář