Jídlo a stravováníOstatní

Způsoby v restauraci: Jak pokládat vidličku a nůž?

Vyjdete si s přáteli či partnerem do restaurace a těšíte se, jak si společně užijete skvělý večer? Dobře se navečeříte, dáte si víno, zkrátka si užijete skvělý a pohodový večer. Jenže co se nestane, během večeře vám číšník odnese talíř i s jídlem. A vy jste si přitom jen a pouze dělali přestávku. V jídle jste hodlali ještě pokračovat. Je to nepříjemná situace, kterou jste si však často způsobili vy sami. Čím?

Základy chování v restauraci

Abyste předešli těmto trapným situacím je třeba znát základy stolování v restauraci. Nemusíte jíst denně v restauracích nebo chodit do nóbl podniků, kde je všechno na úrovni a vy přemýšlíte, abyste se neztrapnili. Jde o pár jednoduchých věcí, které vás ušetří mnoha trapných situací a často i poloprázdných žaludků.

To je také důvod, proč vám dnes v tomto článku ukážeme, jak vyzrát nad tímto „tajným jazykem číšníků“. Takže příště, když budete obědvat nebo večeřet v restauraci se vám to už nestane. Pošlete číšníkům tu správnou zprávu. Několik základních pravidel, která se vám budou hodit:

Stále ještě jím

eating

Čekám na další jídlo

waiting

Bylo to výtečné

delicious

Už jsem dojedl/a

done

Jídlo mi nechutnalo

ns

Pro příští návštěvu restaurace tak víte, jak uložit svou vidličku a nůž a dát tak personálu v kuchyni a číšníkům najevo svůj postoj. Je to jednoduché!

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Podobné články

Back to top button