OstatníPéče o těloZdravé tipy

Odstraňte tmavé skvrny z obličeje jen za tři noci

Mnoho černých a tmavých skvrn je možno snadno odstranit a obnovit tak pleť a její krásu. Tmavé skvrny a jiné skvrny na obličeji mohou být důsledkem nadměrného vylučování melaninu na kůži. Některé faktory mohou vést k tomuto stavu, nedostatek vitamínů, hormonální nerovnováha, těhotenství, nedostatek spánku, stres, určité léky.

Skvrny na obličeji mohou být a často i bývají nepříjemné, dokonce mohou snižovat vaše sebevědomí. Naštěstí existuje spousta přírodních a domácích prostředků, které mohou pomoci snížit skvrny nebo je úplně odstranit z tváře. Jde to jednoduše s pomocí bramborovo – citronové masky na obličej. Jak si tento lék vytvořit?

Ingredience:

  • 1 brambor
  • Šťáva z ½ citronu

Postup:

Vezměte brambory, rozmačkejte jej a přidejte citronovou šťávu. Míchejte do doby, než vznikne homogenní směs. Tuto pastu používejte na obličej. Masírujte kruhovými pohyby a následně nechejte působit po dobu dvaceti minut. Následně opláchněte vodou.

Můžete využívat také další přírodní recepty. Přinášíme recepty:

Bramborovo – mrkvová maska

Ingredience:

  • 1 brambor
  • ½ mrkve

Postup:

Vezměte mrkev i brambor a smíchejte v mixéru, dokud nedostanete pěkně hladkou strukturu. Naneste na obličej, jemně vetřete a nechejte působit po dobu dvaceti minut. Následně masku z pleti opatrně odstraňte vodou.

Bramborovo – cibulová maska

Ingredience:

  • 1 brambor
  • ½ cibule

Postup:

Vezměte tyto ingredience, dejte do mixéru a vytvořte směs. Tu poté použijte na tvář. Maska má bělící účinky, proto jí na tváři nechejte po dobu 15 minut a opláchněte studenou vodou.

Bramborovo – okurková maska

Ingredience:

  • 1 brambor
  • ½ okurky

Postup:

Vezměte mixér a přidejte do něj okurku a brambor. Mixujte do doby, než vznikne homogenní směs. Masku aplikujte na čistý obličej, třete v mírných kruhových pohybech. Poté nechejte masku na tváři 25 minut působit. Následně opláchněte studenou vodou.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Podobné články

Back to top button