Péče o tělo Přírodní léčba Zdravé tipy

Zmírňuje deprese a léčí rakovinu: Vyzkoušejte toto neuvěřitelné, efektivní a zdravé koření!

Šafrán (Crocus sativus) je přírodní koření, které se hojně využívá, např. při léčbě žloutenky, spalniček, neštovic i moru. Také se šafrán využíval jako léčba pro nemoci ledvin, premenstruační příznaky, bolesti břicha, křeče a podobně. Jde o přírodní léčbu, která nezanechává na těle žádné negativní účinky.

Účinná léčba nádorů

Britská studie ukázala, že šafrán velmi úspěšně napravuje ztrátu zraku u starších lidí. V šafránu se nachází karotenoidy – mají protirakovinné, anti-mutační a imunitní – modulační vlastnosti. Některé studie o farmakologických účincích na zhoubné nádory ukázaly, že je šafrán velmi účinný při léčbě nádorů. U myší s nádorem, prodlužoval šafrán životnost o více, než 110%.

šafrán

Antioxidant i antidepresivum

Extrakt šafránu při určitých koncentracích může neutralizovat oxidační vlastnosti volných radikálů, a to až na 65%. To znamená, že šafrán může působit jako antioxidant.  Šafrán je možno používat také jako antidepresivum, umí pomoci v mírné až středně těžké depresi. Působí velmi dobře na hladinu serotoninu v mozku (hormon štěstí). Má podobné účinky jako Prozac.

 Využití v tradiční čínské medicíně

V tradiční čínské medicíně se šafrán používá pro lepší krevní oběh a jako lék na modřiny. Šafrán je bohatý na crocetin, což je aktivní složka, díky které snižuje hladinu cholesterolu a triglyceridů v lidském těle. To může pomoci při léčbě aterosklerózy a artritidy.

Zdroj

Zanechte komentář

error: Content is protected !!