Jídlo a stravování

Díky této zelenině, se zbavíte astma, kašle, kopřivky a spousty dalších nemocí

Víte, co je ředkvička? Jedná se o zdravou zeleninu, která má červenobílý kořen a pěstuje se po celém světě. Vegetariáni ji obvykle přidávají do salátu nebo ji konzumují jen tak. Ředkvička je rostlina z čeledi Cruciferae, která má dřík s mnoha chloupky. Základ dříku tvoří hlíza na místě, kde se setkává s kořenem. Nejčastěji se pěstuje ředkvička odrůdy sativus, která má jemné bílé nebo žluté květy uspořádané ve shlucích. Listy rostliny jsou rozděleny do laloků s velkými a hrubými okraji.

Historie ředkvičky

Ředkvička byla kultivována po celá staletí v některých částech Evropy a Asie, ačkoli původně pochází z Číny. Roste v různých podmínkách a má celou paletu velikostí, tvarů a barev. Tvar je závislý na ročním období, kdy se pěstuje zelenina – jarní ředkvička má kulovitý tvar, zatímco letní je podlouhlá. Daikon je japonská verze ředkvičky, která má bílou barvu a obvykle se konzumuje v syrovém nebo nakládaném stavu.

Zdraví prospěšné účinky ředkvičky

Tento druh zeleniny je bohatý na živiny a dokáže vyléčit spousty onemocnění a zdravotních problémů. Je skvělá v případě, že máte nedostatek vitamínu C. Léčí krvácení, bolesti kloubů nebo zánět zubů. Hravě si poradí se zánětem průdušek, kašlem, astmatem, nachlazením a dalšími problémy při dýchání. Pokud se chcete zbavit těchto problémů, uvařte 100 g ředkviček na litr vody. Směs oslaďte medem a užívejte několikrát denně. Doporučujeme také konzumovat syrovou ředkvičku.

Na léčbu žlučových kamenu postačí samotná konzumace ředkvičky. Každou půlhodinu snězte jednu ředkvičku. Tento postup opakujte několik dnů a velmi rychle si sami všimnete, že příznaky jsou pryč.

K léčbě chronické artritidy nebo kopřivky, uvařte 100 g ředkvičky ve vodě a přidejte trochu medu. Vypijte až 500 ml této směsi denně a zbavíte se všech příznaků artritidy. V některých případech je velmi účinný zábal z ředkvičky, které se též používá pro léčbu artritidy.

Ředkvička vám kromě vyléčení nemocí pomůže i zhubnout. Vše co musíte udělat, je mixovat 3 červené ředkvičky s rajčetem. Každý den konzumujte po ránu tento nápoj na lačný žaludek. Postup opakujte po dobu 14 dní a zbavíte se všech problémů s přebytečným tukem.

Vyzkoušejte naše tipy a rady ještě dnes. Zbavte se všech zdravotních problémů, které vás trápí, jen díky úžasné ředkvičce.

zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Podobné články

Back to top button