DetoxikaceJídlo a stravováníPřírodní léčba

6 nejpopulárnějších bylinných čajů a jejich účinky

Bylinné čaje obsahují řadu živin a antioxidantů, a obvykle obsahují jen málo nebo žádný kofein. Bylinné čaje jsou účinné při léčbě mnoha onemocnění, od příznaků PMS až po bolesti hlavy a vše mezi nimi.

Níže najdete některé z nejoblíbenějších bylinných čajů a jejich účinky, z kterých můžete těžit.

1. Kořen pampelišky

Ano, tento čaj je vyroben z kořenu pampelišky. Kořen pampelišky je účinný při léčbě artritidy, dny, kožních infekcí a zánětů, vysokého krevního tlaku a problémů s játry. Mnoho herbalistů také považuje pampeliškový kořenový čaj za účinný při čištění krve od toxinů, a proto pomáhá léčit některé chronické zánětlivé nemoci.

2. Máta

Máta je jednou z nejoblíbenějších bylin používaných pro čaj. Tato bylina je zvláště účinná při léčbě poruchy trávení, žaludečních křečí, překyseleného žaludku a nadýmání. Je také schopen uvolnit dýchací cesty a snížit horečky. Obvykle najdete mátové čajové sáčky v každém obchodě s potravinami nebo můžete vyžít čerstvou bylinku.

3. Kurkuma

Kurkuma získává více popularity jako koření a je klíčovou složkou mnoha druhů kari. Tato bylina se však může pochlubit také v čajové formě a může poskytnout mnoho přínosů pro zdraví. Čaj z kurkumy pomáhá regulovat průtok krve v celém těle, což může pomoci regulovat menstruační cykly a řešit symptomy PMS.

Kurkuma také zlepšuje trávení, rozpouští žlučové kameny a podporuje zdravou funkci jater. Časný výzkum ukázal souvislost mezi konzumací kurkumy a prevencí rakoviny žaludku a tlustého střeva u potkanů; pokud se tento výzkum bude projevovat na lidské subjekty, byla by to průkopnická zpráva ve světě léčby rakoviny.

4. Heřmánek

Další velmi populární bylinný čaj. O heřmánku je známo, že je velmi uklidňující a je skvělý pro vyvolání spánku. Heřmánek je také účinný při léčbě trávicích problémů a byl také použit k léčbě vředů, menstruačních křečí, hemoroidů, alergií a bolesti spojených s revmatoidní artritidou. Heřmánkový čaj také pomáhá snížit stres a úzkost a vyvolává pocit klidu a relaxace.

5. Meduňka

Je zvláště efektivní, když se užívá ke snížení stresu a úzkosti. Meduňkový čaj může také pomoci při řešení bolestí hlavy, abnormálních palpitací srdce a při zažívacích potížích.

Meduňka se také často používá k řešení hypertyreózy a léčbě mnoha příznaků, které ji doprovázejí. Také bezpečná pro děti, studie prokázaly, že meduňka je účinná při zlepšování kvality spánku a snížení nervozity.

6. Kořen zázvoru

Zázvorový kořenový čaj je velmi účinný při léčbě zažívacích problémů, jako je nauzea, nadměrná plynatost, zácpa a kolika. Některé studie naznačují, že zázvorový čaj může snížit nevolnost indukovanou chemoterapií, stejně jako nevolnost spojenou s ranní nemocí, či těhotenstvím.

Protože zázvor obsahuje protizánětlivé vlastnosti, je také účinný při léčení zánětu v celém těle a snížení bolesti s artritidou. Zázvorový kořenový čaj také pomáhá léčit příznaky spojené s běžným virem chřipky.

Existuje mnoho dalších bylinných čajů, toto je jen hrstka nejoblíbenějších a prospěšnějších. Bylinné čaje jsou bezpečné pro pití a můžete pít dokonce 2-3 šálky denně. Vychutnejte si pěkný horký šálek bylinného čaje před spaním nebo nahraďte svou kávu výběrem svého oblíbeného čaje.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Podobné články

Back to top button