Péče o těloPřírodní léčbaZdravé tipy

Tato protizánětlivá kurkumová pasta pomůže s onemocněním dásní, s otokem a umí také zničit bakterie v ústech

Úsměv není žádná věda, umí udělat opravdu hodně a v podstatě vás nic nestojí. Jenže, co když se usmíváte jen tak napůl? Mohou vás trápit žluté zuby a nechcete je odhalovat v úsměvu. Mít krásné a zdravé zuby vám pomůže se sebedůvěrou, s větším a lepším úsměvem. Nebudete tak přemýšlet nad tím, jestli se můžete usmát nebo ne. Problémy se zuby má mnoho lidí, popíjíte kávu, colové nápoje, víno a konzumujete další potraviny, které zubům neprospívají.

Problém s komerčními bělidly

Zuby je možno bělit, díky tomu mohou být vaše zuby krásně bílé, světlé a krásné. Můžete sáhnout také po přírodních prostředcích, kromě bělení zubů mohou pomoci v boji proti onemocnění dásní, eliminují bakterie, které způsobují zápach z úst a otoky. Komerční bělidla slibují silné a bílé zuby. Většina lidi netuší, že s těmito bělidly mohou přijít i rizika. Jaká to jsou?

 • Bolesti zubů
 • Podráždění dásní
 • Zuby se stávají průsvitné
 • Ustupující dásně
 • Infekce v ústech
 • Zuby se stávají křehké
 • Zuby rychleji žloutnou rychleji

Mnoho bělících prostředků na zuby mohou fungovat, to skutečně ano. Ovšem výsledky jsou krátkodobé, často nevydrží dlouho a nadužívání může působit problémy. Příroda to vždycky nějak zařídí a přináší možnosti, jak si vybělit zuby bez zbytečných drahých bělících prostředků. Díky přírodě získáte krásně bílý úsměv. Navíc je to velmi jednoduché, stačí nahlédnout do spíže a najít zde koření s názvem kurkuma.

Léčivá kurkuma

Kurkuma obecně má velmi dobré účinky pro vaše zuby. Pomůže vám zuby vybělit a dosáhnout tak krásného zářivého úsměvu. Kromě prokazatelných účinků, které kurkuma na vaše zuby má, je velmi užitečná pro mnoho zdravotních problémů. Umí léčit různé nemoci a problémy. Chcete také vyzkoušet tuto kurkumovou protizánětlivou pastu na zuby?

Ingredience:

 • 2 kapsle prášku kurkumy (asi ½ – 1 lžička)
 • 1 lžíce kokosového oleje
 • Špetka máty peprné

Postup:

Smíchejte tyto ingredience a vytvořte pastu. Tuto pastu naneste na kartáček a čistěte si s ní zuby, obvykle po dobu pěti minut. Poté pastu vyplivněte a vypláchněte ústa. Po nějaké době budou vaše zuby krásně bílé!

Zdraví prospěšné účinky této kurkumové pasty

Přírodní řešení pro vaše zuby je jednoznačná volba. Komerční bělidla mohou pomoci, avšak na krátkou dobu a ne všem mohou sedět. Přírodní volba zlepší celkové zdraví ústní dutiny, je bez vedlejších účinků, bez problémů můžete využívat přírodní produkt každý den. Pokud to jen trochu jde, sáhněte vždycky raději po přírodní variantě. Ta totiž nemusí pomoci jen v bělení zubů, ale také ve spoustě dalších věcí.

Bolesti zubů a ústní infekce

Kurkuma obsahuje antivirové a antibakteriální vlastnosti, které mohou držet na uzdě bakterie. Pomůže problémy v ústech uklidnit a také celkově zlepšit infekce v ústech.

Podráždění a zarudnutí dásní

Kurkuma nabízí výbornou ochranu, zejména díky protizánětlivým, protiplísňovým, antibakteriálním a protivirovým vlastnostem, které pomáhají v boji proti zarudlým a podrážděným dásním.

Odvápněná šišinka

Epifýza je pravděpodobně jedním z nejdůležitějších částí nervového systému. Ta sídlí přímo v centru mozku a pomáhá při regulaci různých hormonů. Je také známé jako centrum pro „duchovní probuzení“. Kurkuma má neuroprotektivní a protizánětlivé vlastnosti. Pomáhá zlepšit odvápnění a zlepší zdravotní stav epifýzy.

Chrání mozek před poškozením fluoridu

Kurkuma může pomoci v boji proti negativním účinkům syntetických forem fluoridu. Syntetický fluorid je možno najít například v:

 • Pitné vodě
 • Antibioticích
 • Nepřilnavé pánvi
 • Zubní pastě a dalších

Mnohé studie prokázaly, že fluorid je toxický pro mozek a tělo. Kurkuma je účinná látka, disponuje kurkuminem, má markantní neuroprotektivní vlastnosti. Kurkuma je proto jednou z nejdůležitějších bylin naší doby. Se všemi toxiny a chemickými látkami, kterým čelíme každý den, je kurkuma pro lidské tělo to nejlepší.

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Podobné články

Back to top button