Jídlo a stravováníOstatníPéče o těloPřírodní léčbaZdravé tipy

Tento recept pomáhá proti ztukovatění jater a obnovení metabolismu

Játra v lidském těle mají mnoho různých funkcí, které jsou pro tělo důležité. Pomáhají také v mnoha procesech v těle včetně neutralizace toxinů, boje s infekcemi a výrobou proteinů a hormonů. Játra dokonce mají skvělou funkci regenerovat zranění. Lidskému tělu tedy velmi pomáhá a posiluje jej. Musí však být zdravé, aby dobře odváděly svou práci.

Důležitý orgán

Játra jsou jedním z nejdůležitějších orgánů v lidském těle. Problémy se zpracovanými potravinami, s tuky, s nadužíváním léků, znečišťujícími látkami v životním prostředí; to vše může způsobovat problémy s játry a následné nemoci. Játra mají také schopnost detoxikovat a vyčistit tělo, což je nezbytné pro optimální zdraví. Bez této funkce jste ohroženi toxickým přetížením a chronickým onemocněním.

Nejlepší způsob, jak udržet játra zdravá a ve správné kondici, je konzumovat ty správné věci a vyhnout se všemu, co jim škodí. My přinášíme tento nápoj, který je opravdu skvělým řešením. Připravte si i vy tento jednoduchý a přírodní recept. Jak na to?

Ingredience:

  • 25 gramů celeru
  • 125 gramů čerstvého červeného zelí
  • 1 palec zázvoru
  • 1 citron
  • 10 gramů máty
  • 250 gramů čerstvých hrušek
  • 2 šálky vody

Postup:

Vezměte zelí, hrušky, celer a zázvor a nakrájejte je na malé kousky. Vložte do mixéru a přidejte šálek vody. Vše dobře a pečlivě promíchejte, abyste získali homogenní směs. Přidejte citronovou šťávu, zbytek vody, mátu a směs znovu mixujte. Následně je tento nápoj připravený ke konzumaci. Doporučujeme konzumovat nápoj dvakrát denně – ráno a poté večer.

Jak funguje každá složka v nápoji?

Celer – studie, které byly prováděny na zvířatech naznačují, že výtažky ze semen celeru pomáhají snižovat krevní tlak a cholesterol. Skvěle chrání játra před poškozením látek, jako je tylenol. Má také diuretické vlastnosti, které pomáhají odstraňovat toxiny z těla.

Zelí – aktivní sloučeniny, jež se v zelí nachází (glukorafanin) určují nerovnováhu lipidů, jaterních enzymů a osmolytů ledvin, což je způsobeno stravou, která je bohatá na cholesterol. Brání zánětu a smrti buněk v játrech.

Zázvor – má velmi pozitivní vliv na poranění jater u pacientů, kteří trpí nealkoholickým ztukovatěním jater. Také pomáhá ošetřit tukové usazeniny v játrech, aby zvrátil základní příčinu tohoto onemocnění.

Citron – citron a citronová kůra je bohatá na naringenin, hesperidin a eryocitrin, který chrání játra před zánětem a oxidačním stresem. Také hesperidin snižuje hladinu cholesterolu v játrech a krvi.

Hruška – pomáhá tam, kde se vyskytují žlučové kameny. Když jsou játra naplněná kameny, bývá to problém, a právě hrušky mohou v tomto ohledu pomoci.

Máta – lidé trpící cirhózou (jizvení jater) mají problémy s modřinami nebo krvácením vyvolaným rozšířenými žilkami. Máta obsahuje vysokou hladina vitamínu K a může pomoci při léčbě těchto příznaků. Máta také pomáhá snižovat účinek imobilizačního stresu na jaterní enzymy.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Podobné články

Back to top button