Péče o těloPřírodní léčba

Bolest zubů může udeřit nečekaně. Uleví vám tyto ingredience, které máte doma

Bolest zubů patří podle mnohých lidí k těm vůbec nejnepříjemnějším. Většinou s ní sami nic moc nenaděláte a ve většině případů vás stejně nakonec dovede k zubaři, který odhalí její skutečnou příčinu. Někdy může jít jen o přecitlivělost zubů, což se dá řešit pomocí speciálních past a opatrnosti, ale kazy nebo zánětlivá onemocnění vyřeší jen zubní lékař.

Ať už víte, co je příčinou bolesti, kterou cítíte, nebo ne, stejně se jí potřebujete alespoň na nějaký čas zbavit. Nemůžete k zubaři běžet hned a často přijde bolest ve zcela nevhodnou dobu. Nadopovat se léky je sice řešením, ale takový stav vám neumožní normálně fungovat, protože budete zcela otupení a dost možná vám nebude i tak moc dobře. Přírodní léčebné postupy jsou v tomto případě o mnoho lepším řešením. Které přírodní produkty vám od bolesti mohou pomoci? Vyzkoušejte je a uvidíte, že si v ničem nezadají s klasickými léky proti bolesti a omámeni po nich nebudete.

Sůl a pepř

Kdo by to byl řekl, že sůl a pepř dokáží společně ulevit od bolesti. Působí skvěle jako lék proti citlivosti zubů, ale pomáhají také dezinfikovat ústní dutinu, a tím eliminovat vznik bakterií, které zánět mohou podporovat a bolest ještě stupňovat. Jak postupovat? Smíchejte lžičku soli a pepře a k nim přimíchejte pár kapek vody, abyste vytvořili hustou pastu. Tu poté naneste na bolestivé místo. Připravte se na to, že to bude trochu pálit a může to být nepříjemné, ale vyplatí se vydržet. Sůl a pepř místo znecitliví a bolest alespoň na čas ustoupí.

Česnek

Česnek je dobře známý svou antibakteriální silou, která pomáhá bojovat proti bakteriím. Běžně se používá k léčbě řady potíží a to už od dob antiky. Na česnek se tedy dá skutečně spolehnout, a to i při pomoci od bolesti. Jak postupovat? Jednoduše si oloupejte stroužek česneku a nakrájejte jej na tenké plátky. Jeden plátek poté umístěte na bolavý zub nebo dáseň a nechte působit, dokud budete cítit sílu česneku. Nezapomeňte, že česnek není ideálním řešením, pokud vás čeká pracovní nebo romantická schůzka. Zápach z úst bude jistě patrný a není to rozhodně nic příjemného. Tuto léčbu tedy odložte na večer, kdy už nikde reprezentovat nemusíte.

Tea tree olej

Tea tree olej vyniká svými zklidňujícími a léčebnými účinky. Skvěle působí především na pleť, a proto se často používá k léčbě akné, ale výborně působí i jako tlumicí prostředek při bolesti zubů. Postačí vám pár kapek esenciálního tea tree oleje, který nanesete na postižené místo v ústech. Nechte působit jak jen dlouho to půjde a poté vypláchněte vodou.

Olivový olej

Podobně jako tea tree olej, funguje obyčejný olivový olej, který používáte v kuchyni na vaření. Pár kapek naneste na vatový tamponek a ten vložte do úst na bolavé místo. Hodí se zejména k tlumení bolesti dásní nebo citlivých zubů. Můžete nechat působit jak dlouho jen chcete. Dá se využít i výplach úst s pomocí olivového oleje, ale to už je trochu kousek pro statečné, přeci jen mít pusu plnou oleje není pro každého.

Okurek

I obyčejný okurek, který jistě máte i dnes doma v lednici, může být skvělou první pomocí, když vás po ránu překvapí bolest zubů a vy máte náročný den v práci. K zubaři se hned nedostanete, tak musíte vydržet bolest aspoň jeden den. K tomu vám pomůže pořádně vychlazený okurek. Vytáhněte jej z lednice a nakrájejte na tenké plátky. Ty pak vložte do úst a nechte alespoň během ranní rutiny působit v ústech. Svou dobrou službu odvede nejen okurek a jeho zklidňující vlastnosti, ale také chlad, který utlumuje zánět a zmírňuje bolest. Pokud bolest zcela neustoupí, je pak nutné co nejdříve navštívit specialistu. Jen ten vám může pomoci trvale.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Jana H.

Zajímám se o sport, cestování a zdravý životní styl. Baví mě zjišťovat novinky ze světa alternativních metod ve zdravotnictví i kosmetickém průmyslu a ráda se o tyto tipy dělím i s dalšími čtenáři. Psaní článků a předkladům se věnuji přibližně 7 let a stále hledám nové cesty, jak se v této profesi zdokonalovat. Ve volném čase objevuji nová místa po světe, trávím čas v přírodě a s přáteli a snažím se udržovat v dobré kondici. Občas si sice neodpustím sladký zákusek, ale baví mě experimentovat v kuchyni a hledat způsoby, jak nahrazovat rafinované cukry a nezdravé tuky za kvalitní přírodní suroviny.

Podobné články

Back to top button