Přírodní léčbaZdravé tipy

2 jednoduché způsoby, jak připravit kopřivový sirup

Kopřiva se běžně využívá k čištění krve, ale je také velmi užitečná proti alergiím, zánětu a hypertenzi. Také umí skvěle pomáhat proti astmatu, na různé kožní problémy. Tento sirup je velmi užitečný pro lidské tělo a zejména pro vaše zdraví. Nebudete do svého těla dostávat chemické látky, ale pouze a jen přírodní prostředky.

Zdravé recepty

Tyto recepty mohou pomoci vyčistit krev a také vaše tepny. Čtěte dál a zjistíte, co všechno umí kopřivový sirup, co vše poskytne vašemu tělu a zdraví.

Níže vám přinášíme dva jednoduché recepty, které můžete denně popíjet.

Jednoduchý kopřivový sirup

Ingredience:

  • 1 kg mladých listů kopřivy
  • 10 šálků filtrované vody
  • Hnědý cukr

Postup:

Listy kopřivy vypláchněte a poté namočte do vody. Na středním ohni vařte asi hodinu, v případě potřeby přidávejte vodu. Sceďte a následně přidejte cukr a míchejte, dokud se úplně neroztaví. Výsledný sirup nalijte do skleněné mísy, přidejte cukr a promíchávejte, dokud se úplně nerozpustí. Nyní je sirup hotový, nalijte do připravené skleněné nádoby a utěsněte.

Kopřivový sirup s citronem a medem

Ingredience:

  • 300-500 g čerstvých a mladých listů kopřivy
  • Šťáva z 6 velkých citronů
  • 750 g hnědého cukru
  • 5 lžic surového organického medu
  • 8 šálků filtrované vody

Postup:

Do hrnce nalijte vodu a přidejte cukr. Směs dejte na sporák a vařte. Občas zamíchejte; pokud se na povrchu objeví pěna, pomocí lžíce jí odstraňte. Po vaření nechejte stát asi pět minut. Následně očistěte a nakrájejte listy kopřivy. Vložte je do misky, kde už máte cukr s vodou. Misku zakryjte malou deskou, kterou zatlačíte směs na dno nádoby (směs musí být stlačená).

Nechejte vychladnout, následně přidejte citronovou šťávu a med. Tentokrát využijete ke stlačování ruce. Následně sirup sceďte přes síto, chcete-li jej opravdu čistý. Poté přelijte do sterilizovaných lahví, uzavřete a skladujte na chladném a temném místě. Sirup vydrží až šest měsíců.

Nápoj si vyrobíte jednoduše v poměru ¼ šálku sirupu s ¾ šálku vody.

Co umí jednotlivé složky v sirupu?

Listy kopřivy – jsou známy pro své protizánětlivé vlastnosti, které mohou pomoci proti revmatoidní artritidě. Tato bylina může být také využitá jako přírodní lék na různá jiná onemocnění. Umí podporovat mozkové buňky.

Med – podobně jako kopřivové listy nabízí med velkou spoustu výhod pro lidské tělo i pro zdraví. Med má jedinečné složení enzymů, aminokyselin a stopových prvků, což pomáhá vašemu zdraví.

Citron – obsahuje fytochemikálie, které pomáhají bojovat proti rakovině. Ve studii, kterou publikoval časopis Journal of Agricultural and Food Chemistry, se zjistilo, že citrony inhibují růst rakovinných buněk.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Podobné články

Back to top button