Péče o těloPřírodní léčbaZdravé tipy

6 využití oleje z černého pepře, které musíte znát!

Černý pepř známe všichni, využíváme jej, díky němu ochutíme snad každé jídlo: maso, saláty, omáčky a podobně. Věděli jste však, že černý pepř má řadu dalších výhod, které působí na lidské tělo? Skvělým zdrojem je například olej z černého pepře. Víte, na co všechno je možno jej využít?

Přínosné studie

Studie ukázaly, že esenciální olej z černého pepře má velkou spoustu zdravotních přínosů. Může pomoci například při procesu trávení, při bolesti nebo při detoxikaci těla. Přinášíme vám šest dalších úžasných výhod, jež vašemu tělu může poskytnout olej z černého pepře. Jaké výhody to jsou?

Protirakovinná aktivita

Ve studii, která se prováděla na univerzitě v Michiganu, bylo zjištěno, že olej z černého pepře má antioxidační, protizánětlivé a protirakovinné vlastnosti. Kromě toho bylo zjištěno, že sloučeniny, které se získávají z černého pepře, způsobují potlačení proliferace rakovinných buněk v lidském těle. Peperin je považován za nejúčinnější složku protirakovinné aktivity.

Pomáhá od bolesti

Olej z černého pepře má protizánětlivé a uklidňující vlastnosti. Skvěle se hodí ke zmírnění bolesti, která je způsobená svalovými úrazy a tendinitidou (záněty šlach). Navíc můžete pomoci zmírnit příznaky artritidy a revmatismu. Studie publikovaná v Journal of Alternative and Complementary Medicine zkoumala účinnost této silice na bolesti krku. Pacienti, jež použili krém složený z černého pepře, majoránky, levandule a oleje z černého pepře, zjistili, že bolest krku se lepší a snižuje.

Pomáhá při trávení

Jestliže máte problémy s trávením, pak sáhněte po silici z černého pepře, ta totiž může poskytnout opravdu velkou úlevu. Podle některých studií má tento olej protiprůjmové a gastroprotektivní vlastnosti, tedy olej z černého pepře může skvěle bojovat proti plynatosti, průjmům a zácpě. Olej z černého pepře je také pro samotné trávení velmi prospěšné, protože stimuluje sekreci kyseliny chlorovodíkové.

Snižuje hladinu cholesterolu

Vědci zjistili, že doplňky z černého pepře pomáhají zvyšovat dobrý cholesterol a snižovat hladinu špatného cholesterolu. Umí také působit na vysoké triglyceridy. Tento olej je nejlepší přírodní volbou pro lidi, jež mají problémy s kontrolou hladiny cholesterolu.

Usnadňuje pocity úzkosti a chutě na cigaretu

Podle studií olej z černého pepře potlačuje příznaky odvykání kouření a to včetně chutí na cigaretu. Současně také vědci zjistili, že příznaky úzkosti z abstinence kouření byly zmírněny díky černému pepři. Jde tak o optimální esenciální olej pro kuřáky, kteří chtějí přestat.

Pomáhá detoxikovat tělo

Olej z černého pepře poskytuje pocit tepla, jestliže je aplikován topicky (vztahuje se k nějakému místu). Pomáhá také tělu odstraňovat toxiny a přebytečnou vodu, to se děje zvýšenou potřebou močení. Vědci z Cell Biochemistry and Biophysic zjistili, že použití oleje z černého pepře může dokonce normalizovat krevní tlak, snížit zánět a zlepšit nesnášenlivost glukózy.

Jak využívat olej z černého pepře?

Tento olej je možno snadno najít v obchodech se zdravými potravinami nebo v e-shopech. Můžete ho použít přímo či rozptýlením. Je možno využívat jej v malých dávkách využívat také vnitřně.

Chcete-li jej konzumovat vnitřně, ujistěte se, že kupujete opravdu 100% čistý olej z černého pepře, který vyrábí renomovaná společnost. Pokud chcete aplikovat tento olej z černého pepře místně, pak použijte malou dávku, zřeďte jí kokosovým olejem nebo mandlovým olejem, protože způsobuje oteplování.

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Podobné články

Back to top button