Péče o tělo

Jak detoxikovat své tělo skrz nohy?

Lidské tělo přijímá spoustu škodlivin a toxinů. Je to vlivem prostředí, ve kterém žijeme, vlivem stravy, která nemusí být příliš zdravá, kouření cigaret, nadměrné konzumace alkoholu a podobně. A takové tělo poté bývá zanesené toxiny, mohou se v těle ukládat a způsobovat řadu zdravotních obtíží a problémů. Detoxikace těla je tedy velmi důležitá!

Stará čínská medicína

Existuje stará čínská medicína, která pomáhá tělo detoxikovat. A to skrz nohy. Podle čínské reflexologie mají nohy přírodní energetické zóny, které jsou propojeny s každým orgánovým systémem v lidském těle. To tedy znamená, že můžete detoxikovat opravdu celé tělo přes nohy a odstranit toxiny uvnitř těla.

Existuje celá řada procedur, které mohou pomoci při detoxikaci nohou. Od detoxikačních lázní až po detoxikační podložky. Vyzkoušejte některý z těchto postupů, který vám pomůže vyčistit přirozeně tělo. Díky těmto receptům můžete získat zdravější tělo, což je samozřejmě dobře.

Detoxikační podložky

Tyto podložky se obvykle vyrábí z bambusových a stromových extraktů a můžete je najít v každém obchodě se zdravotnickými potřebami. Tyto podložky jsou známé, pocházejí z japonské kultury a velmi snadno se využívají pro detoxikaci těla.

Použijte detoxikační podložky před spaním a odstraňte následující den ráno. Většina lidí, kteří tyto podložky využily, tvrdí, že po odstranění jsou špinavé, tmavé. Je to právě tím, že se toxiny dostávají ven z těla. Zároveň také tito lidé uvádí, že po jejich použití dochází k méně častým bolestem hlavy, lidé nejsou moc unavení a neobjevují se tak často bolesti kloubů.

Iontová lázeň nohou

Můžete také použít iontovou kůru pro detoxikaci svého těla. Tato koupel je založená na elektrolýze, což je metoda, která využívá elektrický proud. Pro otevření pórů byste měli používat teplou vodu a sůl. Ta se používá jako protizánětlivý přípravek. Ionty jsou absorbovány nohama a vaše tělo tak prochází detoxikací. Pokud je voda se solí tmavá, znamená to, že se toxiny z těla vyplavují. Jak si tyto koupele připravit?

Detoxikační lázeň se solí

Ingredience:

 • 1 šálek Epsom soli
 • 1 šálek mořské soli
 • 2 šálky jedlé sody
 • Jablečný ocet
 • Esenciální oleje (volitelné)

Postup:

Využijte vroucí vodu. Do lavoru dejte všechny přísady, přidejte vodu a nechejte je rozpustit. Poté přidejte také jablečný ocet. Do směsi můžete přidat esenciální oleje. Do vzniklé koupele ponořte nohy a to ideálně tak na půl hodiny. Měli byste mít na paměti, že při této lázni se může objevit vyčerpání nebo i celková slabost. Detoxikuje se celé tělo a zvyšuje se obsah hořčíku.

Jílová detoxikační koupel

Ingredience:

 • ½ šálku bentonitového jílu
 • ½ šálku jablečného octa
 • ½ šálku Epsom soli
 • Esenciální oleje (volitelné)

Postup:

Vezměte Epsom sůl a nechejte rozpustit v horké vodě. Můžete jí doplnit éterickými oleji. S menším množstvím vody smíchejte jablečný ocet a bentonitový jíl. Pozor, nedoporučujeme na promíchání používat kov. Také misku použijte plastovou nebo dřevěnou. Nakonec tuto směs přimíchejte do připravené lázně. Doporučujeme využít lavor či větší mísu, abyste do ní pohodlně ponořili nohy. Nechejte působit asi dvacet minut. Tato lázeň krásně detoxikuje vaše tělo a zvyšuje hladinu hořčíku.

Detoxikační lázeň se zázvorem

Ingredience:

 • 2 šálky peroxidu vodíku
 • 1 polévková lžíce sušeného zázvorového prášku

Postup:

Tato lázeň je vhodná pro celé tělo proto přidejte horkou vodu do vany. Následně přidejte peroxid vodíku a sušený zázvorový prášek. Ponořte do této směsi celé tělo a nechejte půl hodiny působit. Pomůže uklidnit vaše tělo a pomůže zabránit všemožným podrážděním a alergiím.

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Podobné články

Back to top button