Péče o těloPřírodní léčba

6 možností, jak využít kávu kromě klasické konzumace

Když se řekne káva, mnoho lidí si vybaví horký nápoj, který se připravuje z plodů kávovníků. Může být v podobě zrn, které je nutno, pro konzumaci v nápoji, pomlít nebo v podobě instantních prášků, které stačí jen zalít, a máte hotovo. Káva se stala běžnou součástí každodenního života mnoha lidí. Někteří si bez ní dokonce nemohou představit své dennodenní vstávání.

Nápoj s charakteristickou vůní

Káva má černou barvu a silnou vůni. Obsahuje kofein, který povzbuzuje srdeční činnost a má celkově povzbuzující účinky na lidské tělo. Má-li někdo nízký tlak, obvykle se mu jako jedna z věcí doporučuje sklenice červeného vína nebo právě šálek lahodné kávy. Ranní káva může rozpohybovat metabolismus, který pak bude aktivnější. Lidé často konzumují kávu také po probdělé noci nebo špatném spánku.

Věděli jste však, že kávu je možno využít také jinými způsoby? Je skvělým pomocníkem pro vaše tělo i mysl. Může se podílet na spoustě dalších věcí, které s klasickým pitím kávy nemají vůbec nic společného. Přinášíme vám šest způsobů, jak můžete využít kávu.

Peeling těla

Káva pomáhá odstranit mrtvé kožní buňky, když se bude využívat jako peeling. Máte-li rádi vůni kávy, pak je toto pro vás ta nejlepší možná varianta. Vytvořte si i vy doma jednoduchý kávový peeling, který využijete při sprchování. Jak si jej připravit?

Ingredience:

 • 1 šálek kávy
 • 1 šálek cukru
 • ½ šálku kokosového oleje
 • ½ čajové lžičky skořice
 • 1 polévková lžíce vanilky

Jak postupovat:

Do misky dejte všechny ingredience, kromě kokosového oleje, který nechejte zahřát a poté přidejte. Smíchejte, přelijte do sklenic a uchovejte při pozdějšímu používání.

Směs na odličování

Káva může také velmi dobře posloužit při výrobě směsi na domácí odličování. Jde o zdravou směs, je levná a zcela přírodní. Jak si jí vyrobit?

Ingredience:

 • 2 polévkové lžíce kokosového oleje
 • 2 čajové lžičky medu
 • 4 polévkové lžíce kávy
 • 8 kapek oleje z mrkvových semínek
 • 6 kapek tea tree oleje

Postup:

Všechny ingredience smíchejte a vytvoříte tak zdravý a příjemný odličovač pro vaši tvář.

Zářivé vlasy

Káva může pomoci vaším vlasům v hydrataci, dodává jim lesk a barvu. Ocení to zejména brunetky. Uvařte dva šálky kávy, nechejte jí zcela vychladnout. Poté kávu nalijte na čisté a vlhké vlasy, začínejte od pokožky. Můžete si pod sebe dát lavor nebo kbelík a tím pádem využít kávu pro další ošetření.

Jakmile jsou vlasy celé propláchnuté kávou, zakryjte je s pomocí koupací čepice a nechejte působit asi dvacet minut. Následně kávu vypláchněte z vlasů a klasicky umyjte tak, jak jste zvyklí.

Pleťová maska

Dalším způsobem, jak využít kávu, je vyrobit si vlastní pleťovou masku. Velmi příjemně voní a můžete z ní získat spoustu příjemných vlastností. Připravte si tuto pleťovou masku jednoduše. Jak?

Ingredience:

 • 1 polévková lžíce medu
 • 1 polévková lžíce kávového prášku

Postup:

Obě ingredience smíchejte a aplikujte na čistou pleť. Nechejte asi dvacet minut působit a poté jemně opláchněte vodou.

Prevence mrtvice

Pití kávy má mnoho skvělých přínosů pro lidské tělo. Jedním z nich je, že může pomoci předcházet mrtvici u žen. Je dobré vypít minimálně dva šálky denně, abyste získali nějaký přínos.

Prevence Parkinsonovy a Alzheimerovy choroby

Další výhoda konzumace kávy je prevence Parkinsonovy a Alzheimerovy choroby a také prevence demence. Lidé, kteří pijí tři, až pět šálků kávy denně mají o 65% nižší pravděpodobnost vývoje demence a Alzheimerovy choroby než ti, kteří kávu nepijí.

Káva je opravdu skvělým pomocníkem pro ty vaše tělo, pleť, ale také pro vaše zdraví. Nemusíte jí jen popíjet, ale také jí můžete využít pro pleťovou masku, peeling či další různé možnosti. Káva navíc příjemně voní a její aroma se tak dostane také do vaší pleti či vlasů.

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Podobné články

Back to top button