Přírodní léčbaZdravé tipy

7 přírodních ošetření pro vyrážku z plenky u dětí

Péče o vyrážku je častým, přesto velmi nepohodlným výskytem mnoha dětí. Je to téměř vždy výsledek toho, že dítě sedělo v mokré pleně příliš dlouho. Může se však jednat o symptom alergické reakce na něco, co bylo používáno nebo aplikováno lokálně.

Domácí léčebné prostředky pro vyrážku z plenky

Naštěstí existují některé velmi účinné přírodní léky k léčbě vyrážky z plenky a mnoho ingrediencí, které již máte doma.

Mateřské mléko

Mateřské mléko může být použito pro poskytování stravy, může ale také léčit mnoho kožních problémů a onemocnění u dětí. Ještě lepší, neexistuje riziko alergické reakce. Tento lék je extrémně jednoduchý: aplikujte několik kapek na postiženou oblast, nechte oblast na vzduchu několik minut usušit.

Kokosový olej

Přírodní kokosový olej má silné antifungální a antimikrobiální vlastnosti, které pomáhají léčit vyrážku z plenky. Jednoduše aplikujte kokosový olej na postižené místo po celý den. K vodě do koupele můžete také přidat kokosový olej.

Prášek do pečiva nebo jedlá soda

Vzhledem k tomu, že moč je tak kyselá a soda na pečení je skvělá při vyrovnávání pH, jedlá soda je účinná při potírání negativních účinků nadměrné moči. Vezměte dvě lžíce sody a rozpusťte ji ve čtyřech šálcích vody. Použijte bavlněnou kouli nebo žínku, abyste lehce aplikovali toto řešení na opruzeniny vašeho dítěte během každé výměny plenky.

Ujistěte se, že pokožku vysušíte (velmi jemně) a nechte ji ponechat minutu na vzduchu, než znovu dáte plenku. Můžete také přidat malé množství (asi polévkovou lžíci) prášku do pečiva, potřít postiženou oblast a nechat působit asi 10 min.

Bambucké máslo

Další přírodní zvlhčovač, bambucké máslo také má silné antifungální a protizánětlivé vlastnosti. Rostlinné tuky v bambuckém másle také napomáhají růstu buněk, což znamená rychlejší zotavení.

Chcete-li použít bambucké máslo, důkladně očistěte pokožku dítěte. Poté zahřejte a roztavte bambucké máslo tím, že ho trochu zahřejete ve svých rukách, a pak naneste na pokožku. Nechte vyschnout trochu před nasazením čerstvé pleny.

Ocet

Ten je obzvláště výhodný a efektivní, pokud používáte plátno nebo opakovaně použitelné plenky. Jednoduše opláchněte pleny v kbelíku s vodou s ½ šálkem octa. Pomůže to zabít bakterie, odstranit zápach moče a rozdrtit veškeré zbytky mýdla / detergentu. Používáte-li však plenky na jedno použití, můžete také použít ocet. Vytvořte velmi zředěný roztok přidáním jedné čajové lžičky octa na jeden šálek vody; použijte bavlněný tampón k lehkému aplikaci tohoto roztoku na postiženou oblast.

Zelený francouzský jíl

Nejen, že je to efektivní maska ​​na obličej, ale zelená hlína je také účinná při léčbě vyrážky z plenky kvůli své schopnosti uzdravovat a uklidnit pokožku. Jednoduše posypte francouzskou zelenou hlínou pokožku při každé výměně dětské pleny.

Jitrocelový olej

Další přirozená léčba zánětu, může být pomocí jitrocelového oleje, je zvláště účinný při léčbě vyrážky z plenky, která je důsledkem alergické reakce. Pro nejjednodušší přípravek naneste jitrocelový olej přímo na postiženou oblast několikrát po celý den. Vyrobíte ho tak, že naložíte jitrocelové listy do olivového oleje tak,aby byly ponořené. Necháme 14 dní luhovat v pokojové teplotě, poté scedíme a používáme.

Všechny tyto přírodní léky jsou velmi účinné při léčbě vyrážky z plenky. A další bonus, tyto ingredience jsou levné, pohodlné a najdou se v mnoha domácnostech.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Podobné články

Back to top button