Jídlo a stravováníPřírodní léčba

Pitím kávy můžete zvrátit poškození jater způsobené alkoholem!

Máte rádi kávu a alkohol? Pokud ano, pak přinášíme dobrou zprávu. Snad každý člověk ví o negativních účincích, které má alkohol na lidské tělo. Většina z nás i tak vypije alkoholu více, než by měla. Pravidelná a častá konzumace alkoholu může zapříčinit několik chorob, jako například velmi nebezpečnou cirhózu jater. Máte-li však rádi kávu, nemusíte se tolik obávat. A proč? Tady je důvod.

coffee-563797_960_720Ve Spojeném království nedávno provedli studii, ze které vyplývá, že poškození jater způsobené alkoholem může zvrátit pití dvou šálků kávy denně. Tato studie čerpá data z téměř deseti studií. Účastnilo se jich 430 tisíc lidí a výsledky ukazují, že dva šálky kávy denně mohou vést až k o 44% menšímu riziku cirhózy jater. Pro ty, kteří mají rádi alkohol a pijí pravidelně kávu, je to skvělá zpráva. Cirhóza jater je způsobena nadměrným požíváním alkoholu. Ročně na ní umírají milióny lidí.

Existují i jiné nemoci, které mohou vést k cirhóze jater:

  • Ztučnění jater
  • Hepatitida
  • Imunitní onemocnění

Ve většině případů může být cirhóza jater onemocněním fatálním. V tuto chvíli neexistuje na tuto nemoc žádný lék. Doktor Oliver Kennedy je profesor na Southampton University a je vedoucím autorem této studie. Tvrdí, že pokud chceme snižovat riziko vzniku jaterní cirhózy, pití kávy je důležitou součástí našeho života. Jde o nejlevnější lék, který si oblíbilo mnoho lidí po celém světě. Káva je tak nejlepší lék v boji s cirhózou jater.

Studie cirhózy jater a kávy

Tým vědců sledoval téměř dva tisíce lidí trpících cirhózou jater. Sledoval účinky kávy. Nejdříve pacienty rozdělili do skupin a vrhli se na výzkum. A jaké byli výsledky?

  • 1 šálek kávy denně může zmenšit riziko cirhózy jater až o 22%
  • 2 šálky kávy denně mohou zmenšit riziko cirhózy jater až o 43%
  • 3 šálky kávy denně mohou zmenšit riziko cirhózy jater až o 57%
  • 4 šálky kávy denně mohou zmenšit riziko cirhózy jater až o 65%

coffee-917613_960_720

Tyto výsledky byly porovnávány s výsledky pacientů, kteří kávu nepili. I když jsou tyto výsledky ohromující a vynikající, je nutno brát v potaz některé věci a to jako první.

Například:

  • Použitá kávové zrna
  • Životní styl člověka, pití kávy
  • Technika vaření kávy

Podle dalšího výzkumu je v boji proti cirhóze jater účinnější filtrovaná káva než vařená. I když je ještě stále mnoho otázek, na které je nutno najít odpovědi, jedná se o skvělou zprávu pro ty, kteří mají rádi alkohol a kávu.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Podobné články

Back to top button