Jídlo a stravováníKrásaNávodOstatníPéče o těloPřírodní léčbaZdravé tipy

Takto vitamín E pomůže vašim vlasům. Zjistěte, zda ho máte dostatek

Padání vlasů může postihnout každého z nás bez ohledu na věk, pohlaví nebo zdravotní stav. Vlasy velice rychle reagují na jakékoliv změny v těle a jakmile je něco jen trochu v nepořádku, bezpečně to poznáte na vaší kštici. Bude bez lesku, mdlá a vlasy mohou začít vypadávat nebo přestanou růst.

Je to hlavně nedostatek vitamínů a minerálů, který vaše vlasy ničí. A zejména pak vitamín E hraje velmi významnou úlohu v tom, jak krásné máme vlasy a pleť. Zjistěte, zda se nedostatek tohoto vitamínu netýká i vás.

Příznaky nedostatku vitamínu E

Jak poznat, že vám vitamín E chybí? Symptomů je celá řada a často se dají spojit i s jinými potížemi. Není tedy lehké nedostatek vitamínu E s jistotou odhalit, ale test u lékaře vám v případě pochybností pomůže. Mezi nejčastější příznaky patří:

  • Svalová slabost: Vitamín E hraje důležitou úlohu v centrálním nervovém systému, a proto se jeho nedostatek projeví i na síle našich svalů.
  • Zhoršená schopnost orientace a pohybu: Nedostatek vitamínu E může vést ke zhoršení schopnosti koordinace pohybu, stabilitě a nefunkčních reflexech.
  • Necitlivost: Poškození nervového systému může zhoršovat schopnost nervových zakončení přenášet podněty. To pak vede ke zmenšené citlivosti.
  • Problémy s viděním: Může způsobovat rozostřené vidění nebo bolest a únavu očí.
  • Slabý imunitní systém: Můžete být náchylnější k infekcím a bakteriálním nákazám.

Účinky vitamínu E na vlasy

Vitamín E je bohatý na antioxidanty, které jsou naprosto nezbytné pro vaše vlasy a pleť. Redukují poškození buněk pleti a podporují růst vlasů. Udržují zdravou pokožku hlavy tím, že udrží normální pH a také redukují produkci mazu. Podporují cirkulaci krve i tvorbu nových vlasových folikulů. Dodává vlasům tu správnou výživu, která jim umožňuje růst, nelámat se a udržovat si zdravý vzhled.

Už žádné padání vlasů

Antioxidanty obsažené ve vitamínu E snižují pravděpodobnost vypadávání vlasů na minimum. Běžné vypadávání je samozřejmě v pořádku, ale už se nemusíte bát chuchvalců vlasů na polštáři.

Vyvážené pH a produkce mazu

Nerovnováha pH a nadměrná produkce mazu jsou dvě z nejdůležitějších příčin vypadávání vlasů. Maz totiž blokuje vlasové folikuly a vede ke svědivosti a vzniku strupů. Vitamín E vlasovou pokožku zvlhčuje a drží produkci mazu na uzdě.

Lepší cirkulace krve

Vitamín E podporuje prokrvení pokožky hlavy. Taková pokožka je pak lépe připravena vyživovat vlasové folikuly, což vede k rychlejšímu růstu.

Krásnější vlasy

Je jen přirozené, že správně vyživené vlasy, které nejsou zatíženy toxiny ani nadměrným mazem vypadají lépe a jsou zdravější a lesklejší. Vitamín E umí udělat s vašimi vlasy hotové zázraky. Už po několika týdnech používání jsou pevnější, pružnější a hebčí.

Vitamín E se vstřebává společně s tuky, proto jej přirozeně najdeme zejména v potravinách, které přírodní tuky obsahují. Jsou jimi například různé druhy oříšků, slunečnicová semínka, máslo, mléko, sója a různé druhy masa. Dospělý člověk by měl denně přijmout alespoň 8-10 mg vitamínu E, což však často není realita. U mnoha lidí tedy vzniká vitamínový deficit.

Lze ho doplnit samozřejmě zvýšenou konzumací výše uvedených potravin, ale také s pomocí doplňků stravy. V dnešní době je výběr skutečně široký a účinnost jednotlivých produktů je poměrně dobrá. Je však nutné mít na paměti, že musíme-li tělu něco dodávat uměle, je pravděpodobně chyba na naší straně. Nejspíš nejíme dostatečně pestrou stravu, která by nám dodala vše potřebné. V první řadě je tedy na místě se zamyslet, co a jak jíte. Vaše tělo je nastaveno tak, aby si vystačilo s látkami, vitamíny a minerály, které přijímá ve stravě, takže pokud to tak není, zvažte změnu životního stylu.

Někdy mohou být na vině i alergie nebo jiná nemoc, ale pokud to není váš případ, upravte svůj jídelníček tak, abyste měli vitamínů dostatek přirozenou cestou. Tak prospějete svému zdraví nejvíc.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Jana H.

Zajímám se o sport, cestování a zdravý životní styl. Baví mě zjišťovat novinky ze světa alternativních metod ve zdravotnictví i kosmetickém průmyslu a ráda se o tyto tipy dělím i s dalšími čtenáři. Psaní článků a předkladům se věnuji přibližně 7 let a stále hledám nové cesty, jak se v této profesi zdokonalovat. Ve volném čase objevuji nová místa po světe, trávím čas v přírodě a s přáteli a snažím se udržovat v dobré kondici. Občas si sice neodpustím sladký zákusek, ale baví mě experimentovat v kuchyni a hledat způsoby, jak nahrazovat rafinované cukry a nezdravé tuky za kvalitní přírodní suroviny.

Podobné články

Back to top button