Tiskové zprávy

Hledáte neobvyklé chutě? Inspirujte se Řeckem

Profilový obrázek
Napsáno redakce

Už se vám zajídají stále ty stejné chutě, které vás vůbec ničím nepřekvapí? Pociťujete stereotyp a nudu při každém vkládání sousta do úst? Objevování nových chutí patří od pradávna k běžným lidským vlastnostem, ovšem jen málokdo najde odvahu, chuť a čas k odvážnějším kuchařským experimentům.

Pomyšlení na složitost některých inovátorských receptů mnoho lidí odrazuje od vyzkoušení něčeho nového, nezvyklého. Hektická doba, pracné shánění ingrediencí jsou jen některými důvody, proč většina lidí o nových chutí pouze sní a potlačí svou zvědavost, jak asi jiná jídla, z jiných zemí, chutnají. Vyzkoušejte jídla typická pro řeckou kuchyni, která nejsou složitá a se správným kořením bude jejich chuť nezapomenutelná.

Ochutnali jste řeckou mousaku?

Mousaka (nebo také musaka) je tradiční jídlo pro Balkán a Blízký východ, ovšem nejznámější je varianta řecké mousaky. Postačí vám k tomu pouze mleté maso, které podusíte s cibulí a česnekem. Pak jen vytvoříte vrstvy, které prokládáte lilkem, rajčaty nebo bramborami a zapečete v troubě. Koření mousaka dodá celému pokrmu chuť vzdáleného Řecka. Rychlé a jednoduché jídlo, které si oblíbí celá rodina.

Maso na špejli

Mezi další tradiční řecké pokrmy, které nejsou náročné na zhotovení, je souvlaki. Na špejli napícháte libovolné kousky masa a zeleniny a ugrilujete. Řekové ji obvyklé připravují z jehněčího nebo vepřového. Jaké maso a zeleninu použijete vy, je zcela na vás. Chuť masa i zeleniny podtrhne koření souvlaki a vinná omáčka, kterou se maso na špejli polije.

Pokud tápete, kde neobvyklé koření sehnat a nechce se vám objíždět specializované obchody, mrkněte na webové stránky společnosti OlisCZ, která patří mezi přední prodejce pokladů Řecka.

Krétský horský čaj na zapití

Pokud chcete zůstat v řeckém duchu i u nápojů nebo pokud vás trápí špatné trávení, potřebujete posílit imunitní systém, ochutnejte krétský horský čaj. Říká se, že krétský horský čaj je jedním z důvodů, proč se Řekové dožívají tak vysokého věku.

O autorovi

Profilový obrázek

redakce