Detoxikace Jídlo a stravování Krása Návod

Můžete díky kávě zkrásnět? Naučte se, jak kávu využít ve váš prospěch

Jana H.
Napsáno Jana H.

Milovníci kávy zajásají a ti, kdo kávu doposud nepili, to možná přehodnotí. Káva patří k nápojům, které vám mohou dopomoci ke kráse. Nestane se to přes noc a rozhodně nejde o nějaké zázrak. Konzumace i jiné využití kávy vám ale postupem času mohou pomoci zbavit se věcí, které vám krásu ničí a naopak podpořit to, co z vás činí atraktivní a zajímavé lidi.

Zjistěte, jak vám káva může pomoci k tomu, abyste se cítili lépe a také dobře vypadali. Pamatujte ale na jedno zásadní pravidlo. Káva se může stát prostředkem závislosti, jelikož obsahuje kofein a její přílišná konzumace nám může škodit. Držte se tedy hesla, že všeho jen s mírou, a pak se nechte rozmazlovat skvělými účinky tohoto lahodného nápoje.

Zářivé oči

Káva je skvělým pomocníkem tehdy, když vás přepadne únava. Šálek kávy vám dodá novou energii a elán. Ale pokud kávu nechcete nebo nemůžete pít, můžete její účinky využít i z vnějšku. Použitý kávový lógr můžete nanést na oblast pod očima a sledovat, jak se kůže v okolí očí projasní a rozzáří. Budete vypadat méně unaveně, zdravěji a krásněji.

Kávu nechte působit několik minut a poté smyjte. Kofein totiž snadno pronikne i do kůže a podpoří redukci známek únavy, které můžete sledovat.

Peeling

Zbytky umletých kávových zrn se hodí i k použití pro peeling celého těla. Stačí kávu průběžně ukládat do nádoby a poté ji jednou týdně použít k celkové exfoliaci odumřelých kožních buněk. Vaše pokožka bude poté vláčnějí, hebčí a bude působit svěžím a zdravým dojmem. Hodí se pro jakýkoliv typ pleti a je vlastně zcela přírodní. Žádné silikony, konzervanty, silikony a další umělé látky.

Lepší nálada

Nejedna studie o účincích kávy potvrdila, že konzumace tohoto lahodného nápoje nám zvedá náladu. Je to proto, že nás celkově povzbuzuje a dodává nám ztracenou energii. Pro mnoho lidí je navíc šálek kávy jedním z mála momentů během dne, kdy se mohou zastavit a odpočinout. Proto se na něj vždy těší a když ten moment nastane, cítí se dobře, pohodlně, načerpají síly a jdou dál povzbuzeni k lepším výsledkům.

Méně stresu

Vědci také odhalili, že už jen samotné aroma kávy spouští v mozku reakce, které regulují míru stresu a napětí. A prý to funguje u každého bez ohledu na to, zda kávu pije či nikoliv. Možná se tento návyk v naší DNA vypěstoval po celá staletí, kdy lidé pijí kávu, aby si odpočinuli a třeba chvíli popovídali s přáteli nebo rodinou. S kávou máme jednoduše spojené příjemné pocity, pohodu a klid. A to je v době stresu ideální kombinace.

Krásnější vlasy

Pokud jste majiteli hnědých vlasů, pak vás bude jistě zajímat, že káva může vašim vlasům dodat lesk, sílu i krásnější barvu. S pomocí použitého lógru a trochu vody vytvořte tuhou pastu, kterou naneste na vlasy – od kořínků až ke konečkům. Nechte půl hodiny působit a poté řádně vymyjte. Barvivo v kávě způsobí, že vlasy získají hlubší tóny hnědé a zvláštní látky uzavřou vlasy tak, že budou hladší a lesklejší.

Káva je prospěšná vlastně pro celý organismus. Musí se ale pít v přiměřeném množství a hlavně ne tehdy, když se nedoporučuje. Na kávu raději zapomeňte při kojení, při vysokém krevním tlaku a kdykoliv, kdy vám to váš lékař nedoporučí. Ne všechny léčebné přípravky se například dobře snáší s kofeinem, takže vždy čtěte příbalové letáky, abyste věděli, zda si léčbu nekomplikujete. Káva by také neměla přijít do rukou dětem. Budou mít dost času, aby ji samy objevily, až vyrostou.

O autorovi

Jana H.

Jana H.

Zajímám se o sport, cestování a zdravý životní styl. Baví mě zjišťovat novinky ze světa alternativních metod ve zdravotnictví i kosmetickém průmyslu a ráda se o tyto tipy dělím i s dalšími čtenáři.

Psaní článků a předkladům se věnuji přibližně 7 let a stále hledám nové cesty, jak se v této profesi zdokonalovat. Ve volném čase objevuji nová místa po světe, trávím čas v přírodě a s přáteli a snažím se udržovat v dobré kondici. Občas si sice neodpustím sladký zákusek, ale baví mě experimentovat v kuchyni a hledat způsoby, jak nahrazovat rafinované cukry a nezdravé tuky za kvalitní přírodní suroviny.