Ostatní Zdravé tipy

Pozor! Nemíchejte tyto přípravky, mohou zabíjet

cleaning-268126_1280

Kombinace některých výrobků pro domácnost může být velmi nebezpečná. Některé přípravky obsahují toxické plyny, které když se smíchají, tak jsou velmi nebezpečné pro naše zdraví. Čtěte dál a dozvíte se šest nebezpečných kombinací pro zdraví vaší rodiny.

6 kombinací přípravků, které vám mohou ublížit

Předkládáme vám výčet nebezpečných přípravků, se kterými není radno si zahrávat. Pokud můžete, nekombinujte je nebo se jim rovnou obloukem vyhněte.

Ocet a přípravky s chlórem

Ocet a jakékoliv přípravky, které obsahují chlór, jsou velmi nebezpečné. Tato kombinace vytváří plynný chlór. Ten je nebezpečný pro naše dýchací ústrojí.

Bělidlo a amoniak

Tyto dvě toxické látky ve společné kombinaci produkují výpary v podobě chloraminu. Ten je velmi škodlivý pro naše oči a dýchací systém.

Jedlá soda a ocet

Přestože tato kombinace čistí velmi dobře, je pro naše zdraví nebezpečná. Jedlá soda reaguje s kyselinou octovou, která je součástí octa. Uvolňuje se octan sodný, voda a oxid uhličitý. Kromě toho, ocet stimuluje vytváření louhu, což vede k explozi, pokud je uzavřete v nádobě.

Líh a bělidlo

Opět velmi nebezpečná kombinace. Chloroform s kyselinou chlorovodíkovou vytváří nebezpečnou směs. Vyhněte se této kombinaci a užívejte pouze bělidlo.

Peroxid vodíku a ocet

Kombinace velmi oblíbená pro čištění. Je také velmi nebezpečná, jelikož produkuje kyselinu peroctvou. Tato kyselina je velmi nebezpečná pro zdraví. Může totiž dojít k poškození kůže, očí nebo dýchacích cest.

Kombinace prostředků

Někteří lidé doporučují kombinovat čisticí prostředky, které vytvoří univerzální a velmi účinný prostředek. Problém však je, že každý čisticí prostředek byl vytvořen k jednomu účelu. Kombinovat dva dohromady může vést k riziku poškození věcí a zdravotním problémům.

zdroj

Zanechte komentář

----- Homepage ----- Ostatni