Péče o tělo Přírodní léčba

Domácí nápoj, který s okamžitým účinkem čistí ledviny

Ledviny jsou velmi důležitými orgány, které pomáhá čistit tělo. Z těla odstraňují všechny toxiny a také přebytečnou sůl. Čas od času je nutné vyčistit také samotné ledviny, aby mohly dobře a bez nejmenších problémů fungovat a plnit v lidském těle svou funkci.

Hromadění soli a toxinů

kidney-147499_960_720Sůl a toxiny, které se v ledvinách hromadí, působí velmi těžce, stejně jako písek a kameny. Ledviny zatěžují a brání ve správné funkci. Právě proto je důležité pravidelně ledviny pročišťovat, aby nedošlo k jejich poškození a mohly správně pracovat. Tímto jednoduchým domácím nápojem si ledviny rázem pročistíte.

Recept na domácí nápoj

Postup:

Nasekejte čerstvou petržel, dejte ji do hrnce a zalijte vodou tak, aby byly listy pod vodou. Hrnec dejte na plotnu a jakmile se začne voda vařit, oheň stáhněte a vařte na mírném ohni přibližně deset minut. Sundejte z ohně a nechejte vychladnout. Následně sceďte a uchovávejte v lednici.

Jak tento domácí nápoj konzumovat?

Jednoduše, dejte si každý den jeden šálek tohoto domácího nápoje a uvidíte, že vám vaše ledviny poděkují. Výsledek je patrný už po několika dnech. Změní se barva i složení moči, jelikož ledviny začnou z těla všechny nahromaděné toxiny vylučovat. Máte-li, nebo domníváte-li se, že máte ledvinové kameny, je potřeba mít se na pozoru. Než tento domácí nápoj budete konzumovat, vyhledejte lékaře a poraďte se s ním.

Kromě tohoto nápoje zařaďte do svého jídelníčku dostatek tekutin, aby mohly ledviny lépe pracovat. Na ledviny také fungují jablka, melouny nebo citróny, i ty je proto dobré zařadit do svého jídelníčku. Ke snadnějšímu vypouštění ledvinových kamenů by měl přispívat také olivový olej.

I když jde o přírodní nápoj, který není zatěžován chemií, je nutné mít se na pozoru. Vyvarujte se pití nápoje během těhotenství a je vhodné se o tom poradit s lékařem. Pití tohoto čaje doporučujeme dvakrát měsíčně, jako součást prevence a pravidelné detoxikace organismu. Kromě čištění ledvin jde také o skvělý prostředek při úlevě od menstruačních bolestí.

O autorovi

Profilový obrázek

Zuzana Žáková

3 komentáře

  • Mám dotaz na tu petržel ze ocistuje ledviny píšete že nasekat petržel a varit v hrnci tak jen petržel nebo i nať ?

    • Tak teraz si vyber,ja som čítala,že petržlen dráždi obličky,myslím, že vňať,bolo k tomu pridané,že aj žerucha,chren a tuším aj horčica….:-(

  • S petrželí je nutné zacházet opatrně. Pokud má někdo problémy se slezinou, neměl by petržel konzumovat vůbec, dokud se činnost sleziny neobnoví.

Zanechte komentář