Péče o těloPřírodní léčbaZdravé tipy

Odstraňte modřiny přirozeně a efektivně do 24 hodin

 

Během dne dochází k mnoha úrazům, ze kterých se později mohou vytvořit podlitiny. Modřiny se mění každý den a než úplně zmizí, chvíli to trvá. Své odstíny mění od modré, přes fialovou po žlutou. Každý z nás by chtěl modřiny skrýt a co nejdřív se jich zbavit. Ne vždy to jde tak rychle, ovšem můžete si malými tipy a triky pomoci a modřiny maličko zmírnit a to všem během jednoho dne.

Pokud se bouchnete, pak sáhněte po studeném obkladu. Ten přiložte na postižené místo a nechte jej působit pět minut, nenechávejte ho déle, aby nedocházelo ke zmrazení tkáně. Led bolest ani tak nemírní, ale spíše pomáhá mírnit proudění krve, čímž se zabrání vzniku hematomu.

Pomohou krémy a potraviny

Po studeném obkladu je dobré použít krém či mast, která v sobě obsahuje měsíček. Popřípadě můžete použít jinou mast, která vám pomůže zbavit se modřin. Pomoci může také například zelný list, který uklidňuje bolest a také pomáhá snižovat otok. Položte na inkriminované místo list zelí a ovažte jej gázou. Takto jej nechte působit dvě hodiny a poté sundejte.

Podobně je možno využít také petržel, ovšem tu je potřeba předem připravit. Také brambory pomáhají na modřiny. Stačí brambory uvařit, oloupat a udělat pyré. Do pyré je možno přidat také trošku čisté vody a následně udělat směs, kterou potřete postižená místa. Pyré nechejte působit 15 minut a během dne směs aplikujte ještě 2 – 3 krát.

Univerzální cibule a ocet

Cibule zde také může pomoci. Je to lék na všechno a tím pádem pomůže i v boji s modřinami. Má uklidňující vlastnosti, takže podobně jako list zelí, tak i cibuli stačí přiložit na postižené místo a nechat působit. Skvěle působí také ocet. Stačí jej kápnout na bavlnu. Ta ocet absorbuje a vzniká další obklad, který můžete na modřiny přikládat. Podpoří cirkulaci krve v postiženém místě.

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Podobné články

Back to top button