Péče o těloPřírodní léčbaZdravé tipy

Kadidlo úspěšně potlačuje rakovinu vaječníků a tvorbu metastází

Kadidlo. Známe ho všichni jako součást kostela, využívá se právě v něm. Po mnoho let bylo známé jako lék hlavně v Egyptě, Arábii, Číně, Indii a ve středomořské oblasti. Používáno bylo jako povzbuzující prostředek, jako antiseptické diuretikum na mnoho respiračních potíží a také na mnoho dalších problémů. Přemýšleli jste vůbec někdy nad samotným kadidlem jako nad lékem? U nás se jako lék moc nevyužívá, přitom je to škoda. Co je to kadidlo? Jak může lidem pomoci? To a mnohem více se dozvíte v následujícím článku.

Co je to kadidlo?

Kadidlo je čistá pryskyřice ze stromů Boswellia. Můžeme jej zařadit do stejné rodiny stromů, jako například myrhu. Přichází z Rudého moře a roste divoce zejména v srdci severovýchodní Afriky a na Arabském poloostrově. Najít jej můžete také v Etiopii či v Somálsku. Jeho využití je široké, nejčastěji je známo pro své aromatické účinky, tudíž se využívá při aromaterapii a stimulaci limbického systému. Pomáhá uklidnit emoce a celkově nervový systém. Může také pomoci regulovat srdeční frekvenci, snižovat hladinu stresu, snižovat krevní tlak a také zlepšit funkci imunitního systému. Jeho účinky jsou široké, proto je velmi oblíbené.

Frankincense

Rakovina vaječníků

Univerzita v Leicesteru provedla jednu studii a tak ukazuje, že sloučenina kadidla, AKBA (acetyl-11-keto-beta-boswellianová kyselina) má schopnost bojovat s rakovinnými buňkami v pozdním stádiu. Zejména pak má tuto schopnost u rakoviny vaječníků. Zjistilo se, že tato sloučenina v kadidlu je při usmrcování rakovinných buněk vaječníků velmi účinná i v nižších koncentracích. A co je nejvíce překvapující? Buňky, které se testovaly a jsou rezistentní vůči chemoterapii, jsou o to více citlivé na tuto sloučeninu. Vypadá to tedy tak, že kadidlo může být schopno překovávat rezistenci vůči lékům. To samozřejmě může vést k vyššímu procentu přeživších pacientů, u kterých se diagnostikovala pozdní fáze rakoviny. Vědci tuto látku dále studují a snaží se pochopit její mechanismy, které k tomuto zázraku vedly.

Rakovina mozku

Další studie, která se tímto problémem zabývala, uvedla, že kadidlo bylo účinné také v boji s rakovinou prsu a u pacientů, kteří mají mozkové metastáze. Jeden takový pacient nebyl reaktivní na standardní terapii. Zjistilo se, acetyl boswellová kyselina z kadidla pomáhá metastáze potlačovat. V jiné studii, která byla provedena roku 2011, se zase u 60% pacientů podařilo snížit otok mozku poté, co se jim podávalo 4200 miligramů kadidla denně.

Rakovina močového měchýře

Vědci z univerzity v Oklahomě zjistili, že kadidlový olej může rozlišovat normální a rakovinné buňky močového měchýře. Zabíjí pak ty rakovinné buňky, oleje mohou způsobit kompletní blokaci růstu rakovinných buněk. Rakovině močového měchýře tak způsobí buněčnou smrt. Kadidlo funguje jako chemo-preventivní a protinádorový prvek u pacientů, kteří trpí meningiomem (rakovinou mozku), neuroblastomem, leukémií i rakovinou slinivky břišní.

Když rakovinné buňky nereagují na chemoterapii

Roku 2012 jedna studie ukázala, že kadidlo, přesněji řečeno AKBA, tedy chemická sloučenina v kadidlu, může úspěšně zabíjet rakovinné buňky a to dokonce i ty, které jsou jinak odolné i vůči chemoterapii.

Jak kadidlo používat?

Kadidlo má řadu pozitivních účinků na lidské tělo a celkové zdraví. Například pociťujete-li bolesti svalů, může vám snadno pomoci. Stačí jej smíchat s jojobovým či kokosovým olejem a využívat lokálně. Pomáhá také při dýchacích obtížích. Jestliže cítíte ucpaný nos, pak využijte difuzér. Také můžete konzumovat malé množství s potravinářským olejem a rozředit ho vodou. V takovém případě je nutností se poradit se svým lékařem. Rozhodně nedoporučujeme využívat poslední zmíněnou metodu bez lékařského souhlasu.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Podobné články

Back to top button