Jídlo a stravováníPéče o tělo

Jak přirozeně obnovit poškozené chrupavky a dopřát jim regeneraci

Přetrvávající bolest v koleni může být způsobena poškozenou chrupavkou. Tato bolest je někdy nesnesitelná a způsobuje nepříjemnosti během chůze. Při delším působení může způsobit až nenávratné poškození pohybového aparátu. Přestože jsou starší lidé náchylnější k tomuto zdravotnímu problému, ani řadě mladým lidem se poškození chrupavky nevyhýbá. Je to především přetížení při sportu nebo při nadváze.

Pro nápravu chrupavky použijte želatinu

Želatina se běžně používá do dezertů a obsahuje vysoké množství bílkoviny, prolinu a hydroxyprolinu, který podporuje regeneraci svalové tkáně. Neobsahuje tuk ani cholesterol a je také bohatá na kolagen, který podporuje tvorbu chrupavky a zároveň ji regeneruje.

Díky těmto vlastnostem je želatina skvělá pro regeneraci poškozené kolenní chrupavky. Želatinu je možné zakoupit v obchodě s potravinami a je běžně dostupná. Nestojí ani příliš mnoho peněz.

Pro dosažení co nejlepších výsledků, byste měli konzumovat 20 gramů želatiny na denní bázi. Tato léčba vám může také zklidnit příznaky osteoartrózy.

zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Podobné články

Back to top button