Jídlo a stravování

Odborníci varují před těmito potravinami: Snažte se jim za každou cenu vyhnout

Dnešní doba chrlí jednu průmyslovou potravinu za druhou. Řada odborníků varuje před těmito škodlivými potravinami, které nám mohou vyvolat dokonce i rakovinu. Základem zdravého životního stylu je jíst zdravé potraviny a konzumovat jen takové, které jsou minimálně zpracované a neobsahují zbytečné přísady. Níže vám předkládáme seznam potravin, kterým bychom se měli podle odborníků a lékařů vyhnout za každou cenu.

Rajčata v plechovce

Proběhlo několik studií, které varují před potravinami v plechovkách. Ty jsou totiž jejich hlavním problémem. Obsahují bisfenol-A, syntetický estrogen, který je spojen s reprodukčními problémy, onemocněním srdce, cukrovkou a obezitou. Ideální alternativou jsou rajčata ve skleněných lahvích. Jak prosté.

Maso ze zvířat, která jsou krmena kukuřicí

Dobytek ve volné přírodě žere trávu, nikoliv kukuřičná zrna. Většina dnešních zemědělců, pod tlakem a touhou po větším zisku, krmí dobytek kukuřicí a sójou, protože je to levnější. Maso z hovězího dobytka krmeného trávou obsahuje více beta-karotenu, vitaminu E, omega-3 mastných kyselin, vápníku, hořčíku a draslíku. Také obsahuje méně nasycených tuků. Přestože se jedná o dražší maso, je mnohem chutnější a zdravější.

Popcorn z mikrovlnky

Problém je látka PFOS, chemikálie nalezená v balení mikrovlnného popcornu. Tato látka je spojena s neplodností, problémy s játry a slinivkou břišní. V mikrovlnné troubě se tento materiál odpařuje a vstupuje do popcornu. Chemikálie se tak usadí v lidském těle i po mnoho let. Na trhu se však nachází spousty popcornů, které můžete připravit v troubě nebo na pánvičce či hrnci.

Neorganické brambory

Neorganické brambory obsahují herbicidy, pesticidy a fungicidy. Neorganické brambory poznáte tak, že nemohou naklíčit. Někteří si mohou myslet, že stačí brambory umýt, ale chemikálie jsou uvnitř plodu a mytí není řešením. Možnou alternativou jsou organické brambory, které neobsahují výše uvedené látky.

Losos z farem

Stejně jako není přirozené, že jsou krávy krmeny kukuřicí, tak není ani přirozený losos z oplocených farem a krmený sójou. Často navíc bývají tyto ryby krmeny drůbežím odpadem nebo dokonce hydrolyzovaným kuřecím peřím. Losos, který je z farmy, obsahuje karcinogenní látky a je spojen s cukrovkou a obezitou. Alternativou je losos ulovený ve volném prostředí.

Kravské mléko

Vyhněte se mléku z produkce, která krávy podporuje růstovými hormony, aby urychlily produkci mléka. To vede k většímu výskytu infekcí a kontaminaci mléka. Mléko není kvalitní a obsahuje spousty zdraví škodlivých látek, které jsou spojeny s rakovinou tlustého střeva, prsu a prostaty.

Alternativou je čerstvé a organické mléko.

GMO sója

Jediná sója, která je přijatelná pro lidskou spotřebu, je fermentovaný sojový bob. Bohužel, 90% světové produkce sóji je geneticky modifikovaná a způsobuje dlouhodobé zdravotní problémy, v podobě narušené rovnováhy hormonů, která může vést až k rakovině.

Jablka

Ze všech neekologických výrobků obsahují jablka nejvyšší úroveň pesticidů. Mnohé studie spojené s tímto problémem poukazují na spojitost mezi vznikem rakoviny a Parkinsonovou nemocí.

Přestože jsou BIO jablka dražší, jsou mnohem chutnější, zdravější a obsahují více vitamínů.

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Podobné články

Back to top button