Jídlo a stravováníPéče o těloZdravé tipy

Banánové slupky už nikdy nevyhazujte: Zde jsou jejich nejlepší využití

Banány jsou pro naše zdraví velmi přínosné. Věděli jste však, že i banánová slupka obsahuje řadu látek, které jsou pro naše tělo prospěšné? Níže vám přinášíme několik způsobů využití banánové slupky, o kterých jste nevěděli.

Banánová slupka perfektně bělí zuby

Použijte banánovou slupku na bělení zubů. Pokaždé si před spaním vytřete vnitřní částí banánové slupky zuby. Za pouhých 14 dní budete mít viditelné výsledky.

Odstranění kožních bradavic

Banán je také skvělým lékem na bradavice. Nejenže je odstraní, ale postará se, aby se znovu neobjevily. Naneste banánovou slupku na bradavici a připevněte ji pomocí obinadla. Nechte působit účinné látky přes noc. Opakujte tak dlouho, než se zbavíte bradavice.

Konec akné a vrásek

Banánová slupka má silné antioxidační vlastnosti a skvěle bojuje proti vráskám. To je ideální pro péči na pleť. Jednoduše řečeno, vetřete si banánovou slupku na kůži a nechte ji tam zhruba půl hodiny. Tímto způsobem bude vaše pleť vyživená a hydratovaná. Zároveň tím eliminujete veškeré akné.

Banánová slupka jako analgetikum

Třete banánovou slupkou na bolavých místech na vašem těle a během pár minut se dostaví úleva. Banán je silným přírodním analgetikem, které vám pomůže od bolesti.

Skvělý pomocník při hubnutí

Banánová slupka obsahuje velké množství draslíku (zhruba 40%). Tento minerál je nezbytný pro hubnutí. Zlepšuje metabolismus a umožňuje spalování většího množství kalorií. Navíc obsahuje i řadu dalších prospěšných látek, jako je vláknina, antioxidanty, vitamíny skupiny B a vitamín A. Banánová slupka je více bohatá na vlákninu, než samotný banán. Vláknina vás udrží déle s pocitem sytosti.

Pokud si chcete dopřát skvělý snack na hubnutí, využijte náš recept:

Banánový snack s Vignou čínskou

  • 4 zelené banánové slupky
  • 1 lžička kurkumy
  • sůl
  • 2 lžičky kokosového oleje
  • ½ lžičky hořčičných semínek
  • ½ šálku Vigny čínské (pokud je čerstvá, namočte ji přes noc)
  • 2 lžíce neslazeného strouhaného kokosu
  • šťáva z jedné limetky

Nakrájejte banánovou slupku na malé kousky a povařte ji ve vodě. Přidejte kurkumu a trochu soli. Přidejte do směsi několik kapek oleje, aby se zabránilo přilepení k hrnci. Jakmile se směs začne vařit, přikryjte pokličkou a nechte ji podusit, dokud banánová slupka nebude úplně měkká. Odeberte směs z hrnce a vodu nechte vystydnout. V případě, že máte Vignu čínskou čerstvou, uvařte ji, dokud  nezměkne. V případě, že ji používáte konzervovanou, pořádně ji propláchněte. Následně vložíme kokový olej na pánev a mírně ji rozehřejeme. Přidáme hořčičná semínka a vaříme. Naposledy přidáme vařené slupky společně s Vignou čínskou. Za stálého míchání vaříme ještě dalších 5 minut. Přidáme trochu soli a dochutíme limetkovou šťávou. Máme hotovo!

Další banánové vychytávky

Zralé banány mají protirakovinné účinky a stimulují tvorbu červených krvinek. Pokud chcete snížit svoji váhu, zelené banánové slupky jsou účinnější. Mají v sobě více probiotik, které jsou užitečné pro trávicí trakt. Zelené slupky navíc stimulují produkci dopaminu a serotoninu. Jíst samotné syrové slupky je trochu obtížené. Existuje však mnoho různých způsobů, jak si ulehčit jejich konzumaci. Ideální způsob je smoothies. Vložte banánovou slupku do mixéru, přidejte mléko, skořici, led a další ingredience podle své chuti. Ideální jsou žluté slupky, jelikož jsou sladší a chutnější.

Můžete si také připravit čaj z banánových slupek. Ustřihněte konce banánu a vložte slupku do vody. Vařte zhruba 10 minut a poté vše sceďte. Čaj si oslaďte podle chuti. Zelené banány jsou také dobré pro vaření exotických pokrmů, jako je kari nebo indická kuchyně. Během vaření, používejte organické banány a vždy se ujistěte, že jste řádně omyly slupku.

zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Podobné články

Back to top button