Jídlo a stravováníPéče o tělo

Citróny s pepřem a solí jako prevence i léčba

Citróny neslouží pouze jako dekorace na saláty nebo na přípravu limonád. Jsou také mimořádnými prostředky k nápravě poruch zdraví. Ve skutečnosti totiž léčí běžné zdravotní problémy.

Levná surovina se širokospektrou účinností – vše si můžete připravit doma:

Bolest v krku se zmírní, když smícháte 1 lžíci citrónové šťávy s ½ lžičky černého pepře a 1 lžičkou soli ve sklenici vody. Tato směs je jako kloktadlo, které zabraňuje kašli.

Ucpaný nos se uvolní, když rozdrtíte paličkou pepř, skořici, kmín a kardamon. Stačí si ke směsi párkrát čichnout a nadechnout se. Párkrát si kýchnete, a tím odblokujete nos.

Žlučové kameny vznikají hromaděním natrávených tekutin ve žlučníku. Brání správnému trávení a způsobují bolest. Lékaři doporučují jejich odstranění, ale jsou i přírodní prostředky. Spojte tři díly olivového oleje, 1 díl citrónu a 1 díl pepře.

Bolestivost vřídků v dutině ústní snížíte tak, že rozpustíte jednu lžíci himalájské soli v teplé vodě. Tuto směs kloktejte – eliminujete tím také výskyt bakterií.

Připravte si nápoj na redukci hmotnosti:

  • ¼ lžičky mletého pepře
  • 2 lžíce citrónové šťávy
  • 1 lžíce teplé vody
  • 1 lžíce medu

Nápoj zrychluje metabolismus a polyfenoly v citrónu zabraňují přibývání na váze. Dochází také normalizaci hladin inzulínu.

Černý pepř uklidňuje žaludek a vůně citrónu předchází pocitům nevolnosti – smíchejte 1 polévkovou lžíci citrónové šťávy s 1 lžičkou pepře a sklenicí teplé vody. Pomalu jí vypijte.

Zmírnění astmatických záchvatů a dýchacích potíží:

  • 10 kuliček pepře
  • 2 ks hřebíčku
  • 15 lístků bazalky
  • vroucí voda

Všechny ingredience dejte do hrnce s vodou a povařte po dobu 15 minut. Pak směs přeceďte, nechte vychladnout a přidejte med. Následně uložte do sklenice s uzavíratelným víkem. Doba trvanlivosti je cca 2 týdny.

Na bolest zubů použijte ½ lžičky mletého pepře a hřebíčkového oleje. Snižuje vnímání bolesti. Naneste přímo na bolavý zub.

Při chřipce a nachlazení spojte šťávu z ½ citrónu s šálkem vroucí vody. Kůru z citrónu vložte do buničiny a nechte ve vodě po dobu 10 minut. Potom citrón vyndejte a přidejte lžíci medu.

Krvácení z nosu – vatový tampon namočený v citrónové šťávě umístěte do nosní dírky. Nakloňte hlavu dopředu, abyste zabránily stékání krve do krku, způsobuje to nevolnost.

Zdroj

 

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Podobné články

Back to top button