Jídlo a stravováníPéče o tělo

Citróny s pepřem a solí jako prevence i léčba

Citróny neslouží pouze jako dekorace na saláty nebo na přípravu limonád. Jsou také mimořádnými prostředky k nápravě poruch zdraví. Ve skutečnosti totiž léčí běžné zdravotní problémy.

Levná surovina se širokospektrou účinností – vše si můžete připravit doma:

Bolest v krku se zmírní, když smícháte 1 lžíci citrónové šťávy s ½ lžičky černého pepře a 1 lžičkou soli ve sklenici vody. Tato směs je jako kloktadlo, které zabraňuje kašli.

Ucpaný nos se uvolní, když rozdrtíte paličkou pepř, skořici, kmín a kardamon. Stačí si ke směsi párkrát čichnout a nadechnout se. Párkrát si kýchnete, a tím odblokujete nos.

Žlučové kameny vznikají hromaděním natrávených tekutin ve žlučníku. Brání správnému trávení a způsobují bolest. Lékaři doporučují jejich odstranění, ale jsou i přírodní prostředky. Spojte tři díly olivového oleje, 1 díl citrónu a 1 díl pepře.

Bolestivost vřídků v dutině ústní snížíte tak, že rozpustíte jednu lžíci himalájské soli v teplé vodě. Tuto směs kloktejte – eliminujete tím také výskyt bakterií.

Připravte si nápoj na redukci hmotnosti:

  • ¼ lžičky mletého pepře
  • 2 lžíce citrónové šťávy
  • 1 lžíce teplé vody
  • 1 lžíce medu

Nápoj zrychluje metabolismus a polyfenoly v citrónu zabraňují přibývání na váze. Dochází také normalizaci hladin inzulínu.

Černý pepř uklidňuje žaludek a vůně citrónu předchází pocitům nevolnosti – smíchejte 1 polévkovou lžíci citrónové šťávy s 1 lžičkou pepře a sklenicí teplé vody. Pomalu jí vypijte.

Zmírnění astmatických záchvatů a dýchacích potíží:

  • 10 kuliček pepře
  • 2 ks hřebíčku
  • 15 lístků bazalky
  • vroucí voda

Všechny ingredience dejte do hrnce s vodou a povařte po dobu 15 minut. Pak směs přeceďte, nechte vychladnout a přidejte med. Následně uložte do sklenice s uzavíratelným víkem. Doba trvanlivosti je cca 2 týdny.

Na bolest zubů použijte ½ lžičky mletého pepře a hřebíčkového oleje. Snižuje vnímání bolesti. Naneste přímo na bolavý zub.

Při chřipce a nachlazení spojte šťávu z ½ citrónu s šálkem vroucí vody. Kůru z citrónu vložte do buničiny a nechte ve vodě po dobu 10 minut. Potom citrón vyndejte a přidejte lžíci medu.

Krvácení z nosu – vatový tampon namočený v citrónové šťávě umístěte do nosní dírky. Nakloňte hlavu dopředu, abyste zabránily stékání krve do krku, způsobuje to nevolnost.

Zdroj

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Podobné články

Back to top button