Péče o tělo

Jedná se u vás o příznaky syndromu polycystických vaječníků?

Ve většině případů postihuje syndrom polycystických ovárií ženy v reprodukčním věku. Je výsledkem hormonální nerovnováhy.

Jaké jsou příznaky?

Příznaky se mohou začít objevovat po první třetině reprodukčního věku ženy, ale i později. Je potřeba dávat pozor na tyto projevy:

  • nepravidelný menstruační cyklus
  • zvýšený růst ochlupení na obličeji a tělu
  • akné
  • zvýšená hladina inzulínu
  • deprese

vaječníkůKůže na obličeji je mastná a pupínky jsou i hodně hluboké a bolestivé. Problém s inzulínem se může vzájemně prolínat a ovlivňovat práci vaječníků a řízení ovulace.

Léčba takového stavu je velmi individuální. Hodně často je ženám doporučována změna životního stylu. Antikoncepční pilulky sice pomáhají regulovat a snižovat produkci androgenů, ale v reprodukčním období, kdy žena touží po dítěti, zabraňují početí.

Máte-li pocit, že se některý z příznaků objevuje i u vás, konzultujte svůj stav s vaším ženským lékařem. On vás přece jen zdiagnostikuje nejlépe a najde způsob pro vaší léčbu.

Zdroj

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku a na celém webu Vitalitis.cz psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Štítky

Podobné články

Back to top button